SAAL TÄIS: Suurem osa kohaletulnuist oli tselluloositehase vastu.Foto: Aldo Luud
Eesti uudised
23. oktoober 2018 21:50

GALERII | Räpina rahvas tselluloositehast ei taha (58)

Räpina aianduskooli saalis rahvakoosolekul anti üsna üksmeelne signaal Räpina, Setomaa ja Võru vallale ning valitsusele: Tartumaalt tõrjutud tselluloositehasele pole kohta ka Räpina ligidal Kikka külas.

Koosoleku korraldaja Külli Jacobson ütles, et Eestis ei ole piisavalt eksperte, kuid Läti on tehasele juba ei öelnud ning seal on puidukeemia instituut, mis on kindlasti asjatundlik hindaja.

Liikumise Eesti Metsa Abiks metsamajanduse koordinaator Mati Sepp ütles, et plaanitavas tselluloositehases võib küll tööd saada 200 inimest, kuid samas võtvat see töö kuni kahelt tuhandelt. Ta lisas, et raiutavast palgist väärindatakse juba praegu üle 80 protsendi ning Eestist tehasele palki ei jagukski.

Leiti, et tselluloositehas viiks kliendid Värska sanatooriumist.

KALADE POOLT: Irooniline Aapo Ilves kutsus kohaletulnuid kalasid uputama. Foto: Aldo Luud

Luuletaja Aapo Ilves nentis, et tehas võiks üldse arutelu alla tulla, kui see oleks poole väiksem ja suletud tehnoloogiga.

Kohal oli üle 200 inimese, ka tehase pooldajaid. Viidati, et seadused ei lase ehitada tehast, mis poleks keskkonnale ohutu, ning märgiti, et Räpinagi sai külast linnaks tänu paberivabrikule.

Puidurafineerimistehast planeeriva Est-For Investi esindaja koht jäi koosolekul tühjaks.