SAAL TÄIS: Suurem osa kohaletulnuist oli tselluloositehase vastu.Foto: Aldo Luud
Arvo Uustalu 23. oktoober 2018 21:50
Räpina aianduskooli saalis rahvakoosolekul anti üsna üksmeelne signaal Räpina, Setomaa ja Võru vallale ning valitsusele: Tartumaalt tõrjutud tselluloositehasele pole kohta ka Räpina ligidal Kikka külas.

Koosoleku korraldaja Külli Jacobson ütles, et Eestis ei ole piisavalt eksperte, kuid Läti on tehasele juba ei öelnud ning seal on puidukeemia instituut, mis on kindlasti asjatundlik hindaja.

Liikumise Eesti Metsa Abiks metsamajanduse koordinaator Mati Sepp ütles, et plaanitavas tselluloositehases võib küll tööd saada 200 inimest, kuid samas võtvat see töö kuni kahelt tuhandelt. Ta lisas, et raiutavast palgist väärindatakse juba praegu üle 80 protsendi ning Eestist tehasele palki ei jagukski.

Leiti, et tselluloositehas viiks kliendid Värska sanatooriumist.

KALADE POOLT: Irooniline Aapo Ilves kutsus kohaletulnuid kalasid uputama. Foto: Aldo Luud

Luuletaja Aapo Ilves nentis, et tehas võiks üldse arutelu alla tulla, kui see oleks poole väiksem ja suletud tehnoloogiga.

Kohal oli üle 200 inimese, ka tehase pooldajaid. Viidati, et seadused ei lase ehitada tehast, mis poleks keskkonnale ohutu, ning märgiti, et Räpinagi sai külast linnaks tänu paberivabrikule.

Puidurafineerimistehast planeeriva Est-For Investi esindaja koht jäi koosolekul tühjaks. 

Samal teemal

Kommentaarid  (58)

inimkonnale 29. oktoober 2018 00:23
Psalmid (Laulud) Õndsuse tee
11 Õnnis on inimene,
kes ei käi õelate nõu järgi
ega seisa patuste tee peal
ega istu pilkajate killas,
2 vaid kel on hea meel
Issanda Seadusest
ja kes uurib ta Seadust
ööd ja päevad.
3 Siis ta on otsekui puu,
mis on istutatud veeojade äärde,
mis vilja annab omal ajal
ja mille lehed ei närtsi;
ja kõik, mis ta teeb, läheb korda.
4 Aga nõnda ei ole õelad;
vaid nad on nagu aganad,
mida tuul laiali ajab.
5 Sellepärast ei jää õelad püsima kohtus
ega patused õigete koguduses.
6 Sest Issand tunneb õigete teed;
aga õelate tee läheb hukka.
http://piibel.net/#q=index
jah 25. oktoober 2018 09:29
Need on kõik süüremad riigid. veepindalagi kordades suurem ja palkki maailma tasemel. Eesti on pindalalt väike ja inimesigi ühe Belgia linna jagu. veekogud on meil väikesed. Ega vesi neis korralik pole. oleme oma veekogud reostanud ja nüüd on need vaja puhtaks saada. Mets on meie rikkus ja ega sedagi lõpmattuseni jagu. siin on vaja haritust ja tõesti mitme ülikooli doktori diplomeid. ma ei usu,et neil tegijatel neid on ja üldse millestki aimu. lugu Keeniaga ju näitas mis inimestega on tegu. Nõuda tuleks haridust tõendavad dokumendid lauale ja sinna ka kõik muu. pealegi on Räpinas juba paberivabrik. Tühermaid meil on ja sinna saab väga hästi ehtada Eesti suurusele vastava tehase. vaja lihtsalt ajusid liigutada ja silmad avada. kui muidu ei näe siis prillid ette.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS