Eesti uudised

Isatapja üle peetakse kohut kinniste uste taga  (13)

Juhan Haravee, 23. oktoober 2018 21:20
ISATAPJA: Vägilasekasvu Sveni üle peetakse kohut kinniste uste taga, et mitte riivata tema lähedaste huve.Foto: Erki Pärnaku
Harju maakohtu ette astus teisipäeval 34aastane Sven, keda Põhja ringkonnaprokuratuur süüdistab lihase isa surnukskägistamises tänavu 11. veebruaril. Kohtuistungid on kinnised.

Ränga kuritöö üksikasjad vajavad veel kohtusaalis lõplikku tõestamist või ümberlükkamist. Kriminaalasjas kannatanuks tunnistatud naine, tõenäoliselt tapetu lähedane, sattus hüsteerikasse juba enne istungi algust, kui märkas, et kohtusaali ukse taha on kogunenud käputäis ajakirjanikke. „Me ei luba siia mingit ajakirjandust! Prokurör ütles ju, et kedagi ei tule,“ võttis naine kohtumaja kodukorra sisustamise otsustavalt enda õlule. Kannatanule selgitati, et ta võib esitada taotluse istung mõjuvatel põhjustel kinniseks kuulutada, kuid otsuse teeb ikka ainult kohus.

Samal teemal

Kui protsessiosaliste tutvustamisjärg jõudis kannatanuni, paluski naine kohe istung tema perekonna ja laste huvides kinniseks kuulutada. Süüdistust esindav ringkonnaprokurör Diana Helila toetas kannatanu taotlust. Süüdistatava Sveni advokaat Argo Küünemäe ütles, et talle jäävad küll arusaamatuks kannatanu põhjendused, kuid taotlust ta toetab. Kuulanud ära poolte arvamused ning süüvimata kannatanu esitatud põhjenduste tagamaadesse, kuulutaski kohus istungi kinniseks. Ajakirjanikel paluti saalist lahkuda.

Mis põhjustel ja kuidas täpselt 69aastane Arved oma poja käe läbi surma leidis, jääb niisiis kõrvalisele silmale ja kõrvale edaspidi varjatuks. Kui lõpuks kuulutatakse välja kohtuotsus, olgu see siis milline tahes, on avalikkusel võimalik teada saada vaid seda, kas Sven mõisteti süüdi ja millise karistuse peab ta isa tapmise eest ära kandma.

Teisipäeval mõne minuti avalikuna kulgenud istungi jooksul andis kohus siiski teada, et Sveni on varemgi kriminaalkorras karistatud. 2016. aasta suvel jäi ta Tallinnas vahele joobes juhtimisega, mille eest mõistetud kahe kuu ja 20 päeva pikkuse tingimisi vangistuse on ta nüüdseks ära kandnud. Seaduse järgi ootab isatapjat süüdimõistmisel kuue- kuni 15aastane vangistus.

Kohtu alla antud vägilasekasvu pojast ja tema Pärnamäel puhkavast isast on teada veel seda, et nad töötasid koos posti- ja kulleriteenuseid pakkunud äriühingus ja olid selle kaasomanikud. Arvedi elu traagiline lõpp jõudis kätte vaid seitse nädalat enne tema 70. sünnipäeva. Sven aga tähistas oma 34. sünnipäeva juba trellide taga, viis päeva pärast seda, kui ta tänavu 12. veebruaril kahtlustatavana vahi alla võeti.        

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee