Eesti uudised

Gümnasist koolikoormusest: lihtsalt ei jõua, tundides ei saa midagi aru, suudan õhtuks vaevu silmi lahti hoida – hobidest pole juttugi! (132)

Maarit Stepanov, 23. oktoober 2018 20:50
MATEMAATIKA, KEEMIA, KIRJANDUSE ESSEE: Kui kodutöid koguneb palju, võib see ajada peast karvu tirima. Foto: Alar Truu

Õpilased lahkuvad tundidest nuttes, paljud võitlevad ärevushäiretega, neelatakse antidepressante – sellisena kirjeldab äsja avatud riigigümnaasiumi seinte vahel toimuvat õpilane. „Kas see siis ongi kooli mõte? Panna õpilasi ennast väärtusetuna tundma?“ ahastab ta.

Riigigümnaasiumi kümnendasse klassi astunud Liisi (nimi muudetud) sõnul on tema ümber palju õpilasi, kes tunnevad, et üle pea kasvanud stressist pole muud väljapääsu kui koolist sõna otseses mõttes põgeneda. „Oma klassist tean vähemalt kümmet inimest, kellel on tõsiseid probleeme. Pooled meie klassist tahavad paberid välja võtta ja minna kuhugi mujale. Iga päev järjest kuulen, et tahetakse minna...“ kirjeldab ta.

Murede põhjus on tüdruku sõnul liiga suur koormus. „Osa õpetajaid õpetab ülihästi: nad sisustavad tunni hästi ära, lasevad arutleda, annavad ülesandeid. Aga mõned õpetajad räägivad 70 minutit (kõnealuses tsükliõppega koolis kestavadki tunnid nii kaua – toim) klassi ees ja jätavad kõik ülesanded kodus teha.“ Peaasjalikult viskab Liis kivi matemaatikaõpetaja kapsaaeda, kelle tunnid kuluvat ainult selgitustele.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

09.11.2018
Ähvardav pilk, tunnisegaja hülgamine – just nii taltsutavad õpetajad rahutuid õpilasi
30.10.2018
Absurd haridussüsteemis: sajad õpetajad ei tohiks seaduse järgi lapsi õpetada
17.10.2018
Trennis surnud ajateenija ema: tal oli süda haige, aga ikka tahtis sporti teha
16.10.2018
Riigikeelega võrdne? Õiguse eest kasutada viipekeelt tuleb peale maksta

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee