Maailm

Saksamaal beebitoitu mürgitanud mees läheb vangi (2)

Toimetas Greete Kõrvits, 23. oktoober 2018 15:55
Foto: PantherMedia/Scanpix
Saksa kohus mõistis 12 ja pooleks aastaks vangi mehe, kes ähvardas mürgitada beebitoitu ning vähemalt viiel korral seda ka tegi. Keegi teadaolevalt kannatada ei saanud, ent kui mürgitatud toit oleks mõne lapseni jõudnud, oleksid tagajärjed olnud surmavad.

BBC kirjutab, et 54aastane mees üritas kohtus pääseda kergema karistusega ja seletas, et oli aasta tagasi, ähvarduste toimepanemise ajal tugevalt mõjutatud alkoholist ja valuvaigistitest, mida ta samaaegselt tarvitas. Kohus leidis asitõendite põhjal siiski, et mees oli toimuvast täiesti teadlik.

Seejärel üritas mees ettevõtetelt, kelle poodidesse ta mürgitatud purgid sokutas, välja pressida kuni 12 miljonit eurot. Ta ähvardas e-kirja teel, et kui ta oma tahtmist ei saa, on kogu Euroopa peagi täis mürgitatud beebitoitu. Raha eest lubas ta näidata, millised purgid mürki sisaldavad. Intsident vallandas kogu Saksamaal range beebitoidu kontrollimise ja lettidelt ärakorjamise kampaania. Tänu sellele ja politsei kiirele tööle ei ole teadaolevalt keegi kannatada saanud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee