Türgi president Recep Tayyp Erdogan.Foto: Reuters/Scanpix
Toimetasid Piret Kütt ja Aadu Hiietamm 23. oktoober 2018 16:05
Türgi president Recep Tayyp Erdogan ütles teisipäeval Ankaras parlamendis, et ajakirjanik Jamal Khashoggi surm Saudi Araabia konsulaadis Istanbulis ei olnud õnnetusjuhtum, vaid ettekavatsetud poliitiline mõrv, vahendab Spiegel Online. 

Erdogan rõhutas, et tema väide põhineb tugevatel asitõenditel, kuid samas jättis ta need veel avaldamata. Presidendi sõnul kavandati Khashoggi jõhkrat tapmist juba mõnda aega enne saatuslikku 2. oktoobrit. Ta soovis, et 18 vahistatud saudiaraablase üle mõistetaks kohut Istanbulis.

 Erdogan nõudis, et seni vastuolulisi ütlusi andnud Saudi Araabia tunnistaks üles, kus on mõrvatu surnukeha ja kes tellis tapmise. President väitis, et 1. oktoobril ehk päev enne Khassoghi kadumist saabus Saudi Araabiast Istanbuli kolm tiimi, kes kõik sisenesid 2. oktoobril 9.50 ja 11 vahel ka konsulaati. 

Türgi opositsioonierakonna Vatan esimees Dogu Perincek väitis samal ajal viitega usaldusväärsetele allikatele Istanbuli julgeolekuteenistuses, et Jamal Khassoghi laip leiti Saudi Araabia peakonsuli residentsi terroritooriumilt kaevust. 

Sky News teatas oma allikatele viidates, et põletatud laiba osi on leitud konsuli koduaiast.