Eesti uudised

ÕL VIDEO | Tänavaküsitlus: kas Eestis peaks olema suve- või talveaeg? (148)

Kadi Raal | Video: Robin Roots, 23. oktoober 2018, 15:35
Uuel aastal tuleb Eestil otsustada, kas jääda aastaringselt suveajale või eelistada soomlaste kombel talveaega. Õhtuleht käis Tallinna tänavatel uurimas kumba pealinlased eelistavad ja kui oluliseks nad peavad, et meil oleks naabritega sama kellaaeg. 

"Ebamugav on liikuda ühest ajast teise," ütles üks suveaega eelistanud vastaja ja lisas, et pidev kellakeeramine segab elurütmi. 

"Näiteks Nepalis on huvitav aeg: pluss 45 minutit. Võib-olla see on Eesti asi ja teistmoodi. Miks mitte," arvas teine vastaja naabritega erinevates ajavöötmetes elamisest. 

Otsus tuleb teha kevadeks

Samal teemal

Augusti lõpus otsustas riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon, et Eesti peaks jääma aastaringselt suveajale, kuid hiljuti teatasid soomlased, et nemad soovivad Rootsi järgi hoopis alaliselt talveaega.

Peaminister Jüri Ratas ütles ERRi uudisteportaalile, et Eesti ei saa jääda Soomega erinevasse ajavööndisse vaatamata sellele, et Euroopa Liidu asjade komisjon on vastupidisel seisukohal.

Novembris hakkab valitsus arutama selle üle, kas Eesti peaks jääma suveajale või tuleks soomlaste kombel eelistada talveaega. Lisaks tellib majandus- ja kommunikatsiooniministeerium elanike eelistuste kohta ka lisauuringu, mille tulemused saadakse detsembris. 

Lõplik otsus tuleb Euroopa Liidu liikmesriikidel langetada aprilliks. 

148 KOMMENTAARI

l
lõunaaeg 25. oktoober 2018, 18:25
mul täiesti kama, kuhu poole kella keeratakse, peaasi, et ma ei peaks oma lõunapausi aega 2x aastas ümber keerama. Organism vajab stabiilsust, aga mitte mingit lollakat ajaga pendeldamist !
m
Maamees 25. oktoober 2018, 08:27
Vahet ei ole, kas suve või talveaeg. Peaasi, et oleks Lätiga sama aeg. Siis ei peaks kogu aeg Valkas käies kella keerama.
Loe kõiki (148)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee