Krimi

TRELLID EI TAKISTA: sarimõrvar Ustimenko üritas vangivalvuril kõri läbi lõigata (110)

Arno Põder, 23. oktoober 2018 10:53
Juri Ustimenko Tallinna linnakohtus 2004. aasta kevadelFoto: TEET MALSROOS

Kevadel tuleb taas kohtu ette astuda Eesti ajaloo ühel kurikuulsamal sarimõrvaril Juri Ustimenkol (37) ja politseiniku tapmiskatse eest vangis istuval Nikolai Lilitškinil (55).

Nimelt süüdistatakse eluaegset vangi Ustimenkot vangivalvuri mõrvakatses, Lilitškinit aga tema kuriteole kihutamises ja selle ettevalmistustes osalemises. Samuti peavad mehed vastust andma veel mitme Tartu vangla müüride taga toime pandud kuriteo eest.

Verised sündmused leidsit aset mullu 14. veebruaril õhtuse loenduse ajal. Ühel hetkel sööstis Ustimenko 50aastastase vanemvalvuri poole ja üritas tema kõri kallale pääseda terariistaga, mis oli meisterdanud ühekordsest raseerijast eemaldatud žiletiterast. Tänu valvurite kiirele reageerimisele hoiti hullem siiski ära ja Ustimenko käed löödi raudu. Rünnaku ohvriks langenud valvuri näol ja kaelal tuvastati sellest hoolimata mitmeid vigastusi ja talle anti esmaabi.

Juhtumi lähemal uurimisel selgus, et ilmselt polnud tegemist mitte ühe vägivaldse kurjategija raevusööstuga, vaid hoolikalt ette valmistatud ja orkestreeritud vandenõuga. Prokuratuur peab plaani autoriks Nikolai Lilitškinit, kes olevat Ustimenkot juba poolteist aastat “töödelnud” ja valvurite elu kallale ässitanud. Väidetavalt julgustas Lilitškin Ustimenkot valvuritel päid otsast lõikama ning aitas vaimse toe ja juhistega kaasa ka vanemvalvuri mõrva ettevalmistamisel.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

09.05.2017
"RADAR" TÄNA: Hollandi psühholoog usub, et sarimõrvar Juri Ustimenko on ravitav
18.02.2017
Venemaale tahtev sarimõrvar Ustimenko otsis abi riigikohtust
06.05.2013
Kaklus sarimõrvar Ustimenkoga kustutas roolijoodik Rudissaare vabanemislootuse
22.12.2011
Sarimõrvar Ustimenko jäi kohtuvaidluses vanglaga kaotajaks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee