Maailm

USA ametnikud kohtuvad vaatamata kriitikale Saudi kroonprintsiga (5)

Ohtuleht.ee, 23. oktoober 2018 09:02
USA rahandusminister Steven MnuchinFoto: AFP/Scanpix
Vaatamata sellel, et üldsus on üha enam veendunud Saudi võimude seotuses Jamal Khashoggi mõrvaga, on USA kõrged riigiametnikud Riyadhis pidanud kõnelusi Saudi Araabia kroonprintsi Mohammed bin Salmaniga.

BBC andmeil kohtus esmaspäeval Salmaniga USA rahandusminister Steven Mnuchin. Kohtumine toimus suletud uste taga. Teada on vaid, et arutati majandus- ja terrorismivastaseid küsimusi ning Khashoggi surma.

Seni on enamus maailma suurriike Saudi Araabia tegevuse seoses ajakirjaniku surmaga hukka mõistnud. Toetust on avaldanud vaid Saudi Araabia piirkondlikud liitlased, sealhulgas Kuveit ja Egiptus.

Türgi president on lubanud teisipäeval parlamendis avaldada juhtunu kohta „alasti tõe“. Seni on Türgi ametnikud väitnud, et Khashoggi mõrvati Saudi võimude poolt 2. oktoobril, mil ta oma kodumaa saatkonda külastas.

Turvakaamera salvestis, millelt näha, kuidas Jamal Khashoggi Istanbulis asuvasse Saudi Araabia saatkonda siseneb Foto: Reuters/Scanpix

Esmalt kinnitasid saudid, et mees lahkus hoonest samal päeval, mil ta konsulaati sisenes, kuid mitu päeva hiljem tunnistati avalikult, et ajakirjanik siiski suri ettekavatsemata operatsiooni käigus.

Samal teemal

22.10.2018
Välisministeerium: Saudi Araabia ei ole Eesti koostööpartner
22.10.2018
Erdogan lubas avaldada ilustamata tõe Khashoggi tapmisest
22.10.2018
Saudi välisminister: Khashoggi tapeti, kuid mõrva ei tellinud kroonprints
20.10.2018
Saudid: Jamal Khashoggi siiski suri meie saatkonnas, kuid ta sattus kaklusse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee