Eesti uudised

Miks on vaja iga loa jaoks eraldi tervisetõendit? (32)

LISA KOMMENTAAR

Anu 23. november 2019 07:37
See on vajalik, et küündimatud arstid saaksid töötegemist imiteerida ja ka riik raha saaks. Muidugi ka selleks, et inimesi pehmelt öeldes kiusata.
teate mis 23. oktoober 2018 09:47
ärge seletage, et selle dokumendi hind tuleb üüratu. Ei tule ja maksaks heal juhul VIIS eurot heal juhul ja seda juba sel põhjusel, et teil on tehtud digi põhjaline moodustis kus kirjas kõigile vajalikud andmed. Paberkandja on ajast ja arust või siis nüüd on need meeletud miljonid äkki prügimäele saadetud mis digidoktori alla maetud on?
aja kokkuhoid 23. oktoober 2018 09:27
olen teinud niimoodi, et oma juhiloa ja relvaloa vahtuse viinud omavahel sünkrooni. iga 5 aasta tagant relvaloa vahetus ja iga 10 aasta tagant samal ajal juhiluba+relvaluba. registreerin vastuvõtu aja ja teen need kaks tõendit korraga. selle viimasega on nii, et põhimõtteliselt tegemist perearsti poolt täpselt samasuguse "läbivaatusega". toksib arvutis oma dokumendid ära ja kasseerib kahekordse tõendi väljastamise tasu. ma lihtsalt ei viitsi kaks korda käia ja eks arsti aeg on ka ressurss. aga olen ka tundnud, et see asi ei ole päris õige, et on loodud olukord, kus võetakse ühe ja sama asja eest topelttasu.
hmm 23. oktoober 2018 09:00
"... kõik läbivaatused ja uuringud, mida praegu eri tervisekontrollide käigus tehakse..." - kui palju uuringuid siis reaalselt ikkagi tehakse? sageli kuuleb just, et mingeid uuringuid/analüüse tegelikult ei tehta, arst küsib kas kaebusi on ja kui ei ole, siis prindib tõendi välja ja kasseerib raha.
minu enda kogemus jääb juba aastate taha, aga viimased korrad käis ka toidukäitleja tervisetõendi pikendamine samamoodi. toidukäitleja tõendi kehtivusaega pikendati ka ja lõpuks oli see vist 2 aastat, mis omakorda tekitab küsimuse, et mismoodi see tagab, et toiduga töötavad inimesed on terved? selle 2 aasta jooksul võib juhtuda mis iganes ja kui tõendit pikendama minnes leitaksegi inimesel mingi nakkus, siis reaalselt ei ole võimalik kindlaks teha kui kaua see tal juba on...
üks natuke lõbus lugu ka - kuskil 90ndatel töötasin väikses restoranis, siis maksis tööandja ja
kontrollis oli vaja käia vist 2 korda aastas (veel varem iga 3 kuu tagant). kord juhtus tööandja kuulma, kui noor kolleeg kontrollist tulles rääkis, et seekord läks kergelt, ei pidanudki pukki ronima ja
vereproovi ka ei tehtud. selle peale helistas tööandja arstile, sõimas ta läbi, et kui mina maksan sama palju kui alati, siis sina teed selle raha eest kõik analüüsid!! ja tüdruk pidigi tagasi minema :D ei, mitte
sellepärast, et tööandja oleks kahtlustanud, et tal midagi viga on, vaid just sellepärast, et raha analüüside eest küsiti nagu tavaliselt, aga tegelikult kirjutati ainult paber.
sellest loost tegelikult võiks eeskuju võtta ja ise nõuda kõiki analüüse, selle tõendi hind sisaldab.
nii ta oli 23. oktoober 2018 12:09
tõsi. See praegune tõendivärk on ainult üks perearstikeskuste rahamasin. Mis vähemasti toiduvaldkonna puhul tekitab natuke küsitavusi. Tänapäeval ei pea muidugi kalduma äärmustesse, nagu nõukaaja lõpus ja vabariigi algusaastatel, kus kuulsas Tallinna Läbivaatuspunktis (Ujula tn), kes mäletab, teab millest jutt:) keskenduti eelkõige sellele et kellelgi tripperit poleks, mis päädis ühe visiidi ajal vähemasti kahel korral erinevates kabinettides lahti riietumisega ja vajalike asendite võtmisega. Mingil hetkel lõppes see pull ära.
mõttekäik 23. oktoober 2018 08:32
Milleks me siis ravikindlustust maksame, kui tegelikult midagi tasuta ei saa. Need samused tõendid peaks juba olema selle haigekassale makstud ravikindlustuse sees. Koguaeg maksa, kui arstiabi kiiresti vaja, maksad ka selle kinni. Sel juhul peaksid tervisetõendid olema täiesti tasuta, vähemalt needkii oma makstud raha eest.
jah 23. oktoober 2018 09:18
eriti juhul, kui reaalselt mingeid analüüse ei tehtagi...
kogu aeg räägitakse e-eesti ja e-eesti, kui mingeid kaebusi ei ole, siis võiks osa selliseid tõendeid olla ise kodus välja prinditavad, või üleüldse e-tõendid. ja küsimusele, kas kaebusi on, saab enne tõendi välja printimist samahästi vastata.
mõttekäigule 23. oktoober 2018 23:38
Sina ise maksa kõige eest. Aga tasuta on meil ainult doonorlus, kui sa oma verd loovutad. Kunagi maksti selle eest koguni mingit tasugi. Seejärel anti veini, šokolaadi, lõunasöök ning töölt kaks tasulist vaba päeva. Vere Andmise päev ning üks päev puhkusele lisaks. Siis läks aeg ning ära kadus pakutav vein. Siis kadusid ka tasulised puhkepäevad.
Varem olin ma ka ise doonor. Kuid praegu olen juba liig vana, pensionär ja mõnede vahepeal põetud haiguste tõttu mu veri enam ei sobikski. Kuidas on praegu, täpselt ei teagi. Aga mäletan ühe poliitiku sõnavõttu, mis soovitas hakata tasu maksma. Kuid mitte doonorile vaid tema burzuist tööandjale. Et too oma töötaja doonorlusest ka mingit kasu saaks ning doonorit taga ei kiusaks ega ei takistaks. Leebemalt suhtuks.
peaasi on näidata, 23. oktoober 2018 07:19
et tehakse palju ,nii öelda, tööd;) käib vilgas ja viljatu tegevus.
samas 23. oktoober 2018 08:23
selgitus eri nõudluste pärast on igati paikas ja peaks kõigile mõistetav olema.
ysna anomaalia 23. oktoober 2018 07:09
väga tore et see teema üles võeti. ma viimati plettisin ka miski200eur tõenditesse kus oleks võinud vabalt kõoge kangem tõend aga ka arsti tegevust jälgides sain aru et iga tõendi jaoks on eraldi programm - ja see sisestamine maksabki sest arst pidi kõik online või süsteemi eraldi toksima, iga eraldi tõendi. tõeline tiigrihüpe, e-riik missugune,
Loogiline, et 23. oktoober 2018 06:10
see ju puhas äri. Ups! Viltu läks. See ju puhas väljapressimine.

autor on ikka hea... 23. oktoober 2018 06:02
ise küsin, ise vastan.
Eino Taruk 23. oktoober 2018 02:08
See on ju äriidee, inimene. Kliendilt võetakse valikuvõimalus, maks on kohustuslik. Suurim "nali" sellega on muidugi ID kaarti hankimise ja riigilõivuga. Kui ei maksa, rikud seadust, sest ID dokumendita elamine on ebaseaduslik.
oh ja 23. oktoober 2018 01:21
ilmselt näib eraldi tervisetõendite vajadus olevat selleks, et ametnikele kindlustada töö ja ametikoht. Ilmselt bürokraatia tegeleb iseendale töö tekitamise ning oma vajaduse tõestamisega
"Kindlalt edasi?" 23. oktoober 2018 05:21
Reformide tulemusena ei ole Eesti tervishoiusüsteem riiklik vaid kasumipõhine äri. Kurioosum on kas ee, et sellel puudub juhtorgan, mistõttu arstide streigi ajal polnud kellelegi üle anda nõudmisi
Tiit Kirss 23. oktoober 2018 06:20
Millal enne on Sotsiaalministeeriumist mõistlikke otsuseid tulnud.
njah 23. oktoober 2018 01:03
nii rumalat juttu annab välja mõelda. Kui inimesele usaldataske relv, siis autojuhtimise võimekus peaks olema elementaarne. ;)...
ab 22. oktoober 2018 23:27
siit ainuke järeldus, riik omadega nii pees kui veel olla saab! igalt poolt nutsu!
veloga linnavurle 22. oktoober 2018 23:14
Kui kunagi tuleb erakindlustusel põhinev meditsiin siis maksate kordades rohkem samade asjade eest.
23. oktoober 2018 05:52
Kui kunagi ... ja edasi?
Taibud 22. oktoober 2018 21:50
Eesti on ainuke riik kus selline jama käib.
22. oktoober 2018 23:38
Ikkagi tark riik ja veeltargemad selle valitsejad.
Tiit Kirss 23. oktoober 2018 06:24
Valitsus kõiklal kilkab, et meil e-riik. Sisuliselt e-riik ainult e-vaimiste jaoks, et pätid valega jälle võimule upitada.
buratino 23. oktoober 2018 06:59
земля дураков
Kuna juhiload 22. oktoober 2018 21:35
Koosnevad mitmest loast.
on 22. oktoober 2018 23:36
jah abcd ja õde ajas asja korda kuna meil arsti pole ja vahel mõni käib- olen pooltel juhtudel saanud ikka erineva jutule ja ei saa aru ka kes keda asendabki...vanasti tehti silmadele vaatekontroll komisjonis, et mis punktist küljelt tuleb punktike aga nüüd on tähtis vaid otse tabel ja seepärast on palju küljeavariisid, et kontroll on nõrk- mis sa sinna terviseportaali pole midagi märkinud...no arstipunktis ju terve suur kaustik mu terviseasju täis, mida mina oskan sinna märkida, see ikka arsti rida ju üles märkida, nii on.

Meremees ca 30a 22. oktoober 2018 21:30
Ainult küsiti ega te merehaige pole olnud....NORM !
JuSS 22. oktoober 2018 21:28
Asi on selles et iga tõend maksab! Teenustasu! Mul oli hiljuti sama lugu. Plekksisin mitme paberi eest nii et seda nägu.
hehee 22. oktoober 2018 21:17
asi on ju rahas, viska muudkui pappi ja ei pea üldse perearsti juures käima.
ery 22. oktoober 2018 20:52
vot täpselt, kus nüüd see paljukiidetud e-riik on ? Miks peab mitu korda erinevate asjade jaoks tervisekontrollis käima, miks pole ühtset andmebaasi, kust iga vajalik asutus saaks infi ?!
Ütset baasi pole 23. oktoober 2018 05:27
...sest iga tervisekeskus on omaette ettevõte, kus isegi arvutiprogrammid on erinevad!