Krimi

Raske jalaga juht? Politsei pidas Tallinnas kinni kiirust ületanud bussi (5)

Ohtuleht.ee, 22. oktoober 2018 16:46
Liinibuss Tallinnas. Foto on illustreeriv.Foto: ARNO SAAR
Põhja prefektruuri liikluspolitseinik Darvy Kõdar kirjutab Twitteris, et mõõtis esmaspäeval koos rühmaga Tallinnas Paldiski maanteel kahe tunni vältel kiirust. Selle aja jooksul tabati 11 kiiruse ületajat, üks neist oli liinibussi juht.

"Täna mõõtsime rühmaga 2 tundi kiirust Paldiski maanteel viiekümne alas," kirjutas Kõdar. "Kokku 11 kiiruse ületajat, suurim kiirus 83 km/h! Paraku ka kutselised juhid ületavad kiirust. Pildil olevas bussis oli reisijaid nii palju, et osa inimesi seisis, aga juht ikkagi ületas kiirust! No milleks?" pärib politseinik.

Kuigi pildil rohekas, pole tegemist Tallinna Linnatranspordi aktsiaseltsile (TLT) kuuluva bussiga - ettevõtte kommunikatsioonijuht Kaarel Kutti juhib tähelepanu, et ühes nurgas on näha bussiettevõtte Atko logo.

Sellest hoolimata kirjeldab Kutti, et TLT pöörab juhtide korrektsele käitumisele liikluses eraldi tähelepanu nii koolitustel kui ka täiendkoolitustel, aga lõplikult vastutab seaduskuuleka käitumise eest bussijuht ise.

"Info liiklusrikkumiste kohta aga ei pruugigi jõuda tööandjani, sest liiklusrikkumised fikseerib politsei bussijuhiga ja seda infot ei edastata automaatselt tööandjale. Küll aga mõistavad bussijuhid, et töö tegemiseks on vaja lube, mistõttu võib öelda, et reeglina ei võeta asjatuid riske, mis ohustavad töökohta," kommenteeris juhtumiga seonduvat Kutti. Ta lisas, et tõsiste rikkumiste korral, mille kohta jõuab info ka tööandjani, reageeritakse vastavalt bussijuhi varasematele rikkumistele ja olukorra ohtlikkusele.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee