Eesti uudised

Ettevõtlusminister peatas postkontorite sulgemise plaani  (18)

Toimetas Triinu Laan, 22. oktoober 2018 13:45
Foto: Aldo Luud
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri Rene Tammisti kohtumisel AS Eesti Post juhtkonnaga otsustati peatada postiasutuste sulgemise protsess tänase seisuga ning otsida ühiselt pikaajaliselt toimivat lahendust.

„Vaatamata asjaolule, et universaalse postiteenuse mahud on aastast aastasse vähenenud, on sellel teenusel jätkuvalt oluline sotsiaal-regionaalne mõõde ja selle kvaliteetne osutamine on oluline riigi kõikidele elanikele,“ rõhutas Tammist. Konkurentsiamet muutis oma 11.10.2018 otsusega ASi Eesti Post tegevusluba, milles lubas ASil Eesti Post sulgeda 75 postkontorit. „On selge, et postivõrgu ümberkujundamine on pikaajaline protsess, mille mõjusid tuleb eelnevalt igakülgselt ja põhjalikult analüüsida. Kindlasti tuleb sellesse protsessi kaasata ka kohalike omavalitsuste ja kogukondade esindajad, et leida kõigile osapooltele sobiv kompromisslahendus,“ lisas Tammist.   

Postiseaduse § 5 lõike 1 järgi on universaalne postiteenus postiteenuste järjepidev, kvaliteetne ja taskukohase tasu eest osutamine kogu Eesti Vabariigi territooriumil õigusaktidega sätestatud alustel ja korras. Eestis on universaalse postiteenuse ainuosutaja AS Eesti Post.

Samal teemal

19.10.2018
Juhtkiri | Posti pood kinni?
19.10.2018
Eesti Post plaanib järk-järgult sulgeda iga neljanda postkontori

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee