Eesti uudised

Koolitöötajad saavad õiguse lapsi läbi otsida (75)

LISA KOMMENTAAR

RS2 23. oktoober 2018 13:31
Kuidas see tänapäeval juriidiliselt korrektselt välja nägema hakkab? Sest kui sa lapsi läbi kohmad, see on sulaselge ahistamine ja ped0fiilia, mis on pedagoogikaga võrreldes hoopis midagi muud. Teiseks veel suurem ahistamine on kui läbi kobab vastassoost isik. Kui aga seda teeb samast soost siis see ei lähe kokku sooneutraalsusega. Kolmandaks on selline küsimus, et kui mind hakkab ka samast soost turva või pollar kä p e r d a m a, siis kas mul on õigus nõuda temalt tõendit, et ta pole omasooihar ja kes peab talle selle tõendi väljastama? Seega juristidel ja kõikvõimalikel õiguslastel tööd vähemalt paariks sajandiks. Ha-ha-ha-ha-haaa
lugege 23. oktoober 2018 11:29
Huvitav oleks teada, kes on selle kantseliitliku ja mõningaid vasturääkivusi sisaldava eelnõu autor? Soovitan kõigil vaatlemise ja kompimise pooldajatel see tähelepanelikult ja mõttega läbi lugeda!) Sellisena see ei tohiks mingil juhul seaduseks saada. Või kui saab, siis oleme leidmas end orwellilikust maailmast veelgi sügavamalt. On vasturääkivusi ja mõni koht ei ole kindlasti muude seonduvate õigusaktidega kooskõlas.
tere talv 23. oktoober 2018 10:56
Palju õnne eelnõu autoritele! Siit on ette näha nii ahistamise kui võimupiiride ületamise juhtumeid. Kordan veel - kool ei ole kinnimaja.
Mitte et ma seda tahaks 23. oktoober 2018 06:48
Küll hakkaks lpasevanemad kohe lõugama, et miks kool midagi ei tee, kuni koolis on juhtum, kus noa kaasa võtnud jõmpsikas koolikaaslase surnuks pussitab.
Isiklikult ei soovi ühegi õpilase asju ja õpilast läbi otsida, aga kui on põhjendatud kahtlus, siis ma seda ka teen - kaevekae kohtusse ja ma kirjeldan korralikult (oskan seda väga hästi), kuidas tänapäevased kasvatamatud jõnglased sööklas, tundides, vahetundides käituvad. Kirjeldan sõnavara, tegevusi, kaklusi, labast ja matslikku suuvärki. Kirjeldan kirjavigadest kubisevaid töid, räpaseid vihikuid ja pesematuse lehka, mis lastega tihti kaasas käib - näiliselt lahus olevad asjad, kuid annavad mitmes asjas tunnistust lapsevanemate tegemata jätmistest. Oma lastega vanemad enam ei tegele - reisma viimine, trennidesse tarimine ja uute asjade ostmine ei kompenseeri seda, et te oma lastega reaalselt tegelete.
Näen koolis teie "kullakesi" mitmest aspektist väga erinevates vanuseastmetes ning tunnistan ausalt - kodud jätavad töö tegemata, mitte kool.
aga 23. oktoober 2018 10:36
ja mis on Teie arvates kooli ülesanne? Kõike kirjeldatut ei saa ravida "vaatluse ja kompamisega" nagu eelnõu autorid ilmselt arvavad. Ja veel nagu Te kirjutate - "kirjavigadest kubisevad tööd" - veatut kirjutamist peaks siiski õpetama kool. Pesematus - te ei tea, mis tingimused on lapsel kodus. Ehk annab kool võimaluse end pärast kehalise kasvatuse tundi korrastada ja värskendada - tavaliselt selleks aega ei jäeta või siis ei tule kraanist sooja vett. Siin on peidus palju suuremad probleemid, mis puudutavad tervet ühiskonda ja meie "viie rikkama" sekka jõudnud üliedukat riiki.
e. 23. oktoober 2018 12:23
Käin väikelinnas kohalikul staadionil tervisesporti tegemas ja samas möllavad varateismelised rulapargis. Et lapsukeste suuvärgiga midagi väga viltu on, tajusin ükskord pärast staadionilt lahkumist, kui kõrvus hakkasid kumisema neljatähelised roppused. Hiljem teadlikumalt laste sõnavara kuulatades täheldasin, et iga teine väljahõigatud lause algab neil t--aga. Paar õhtut tagasi oli suur osa rulapargi seltskonnast staadioni tagavärava juurde kogunenud ja arutles staadionile tulnud politsei üle. Njah, ju keegi kutsus suitsetajatele politsei (kui ikka oli suitsetajaid, või tegi keegi muud pättust). Eks samad lapsed käi ka koolis. Nii et läbiotsimisseadus on täitsa asjakohane. Nõukaajal ei taibanuks ükski pisihuligaan õpetajat koti sisu laualeladumise nõude eest kohtusse kaevata. Eesti- ja tsaariajast rääkimata. A nüüd kutsutakse isegi kooli kempsus suitsetave lapsele politsei, sest õpetajale on ette nähtud vaid vaatleja, mitte kasvataja roll.
No problem ! 23. oktoober 2018 01:04
Kui minu last peaks mõni kompima hakkama, siis võtab mu jurist asja enda kätte !
Selle kirjutagu Aadu, koos Jänesega endale kõrvade vahele , kes teavad "kultuurist " samapalju, ku siil jalgpallist !
23. oktoober 2018 06:28
Reformijad tegid ette-paneku friigikogu palka tõsta, palgast vist ei jätku enam Taisse sõitmiseks, nüüd siis "kultuuritegijatelt " ette-panek koolides lastele läbiotsimisi-läbikatsumisi teha.
Jah 23. oktoober 2018 09:18
Normaalne laps ei vea kooli terariistu või muid ebasobivaid või ohtlike esemeid. Või mõni lapsuke võib kõike, teisi vigastada ka ja keegi ei tohi takistada ?
Muigega 23. oktoober 2018 12:43
Sul pole niipalju pappi, et advokaati palgata. Unistada ju võid sellegipoolest.
22. oktoober 2018 23:06
Austraalia peaminister vabandas seksuaalvägivalda kogenud laste ees, vabandas seksuaalvägivalda kogenud laste ees ja tunnistas, et riik ebaõnnestus nende kaitsmisel. ERR
Nüüd siis Eesti Vabariigi friigikogu kiirustades tahab nõukogude okupatsiooniga kaotatud aega tasa teha.
22. oktoober 2018 23:01
Pede.rastid on nüüd laste kallale lastud ja kohe friigikogu loaga. Kui minu last keegi peaks puutuma, siis saab ise samaga tagasi ja argu arvakugi, et see talle meeldiv peaks olema.
küll sa 23. oktoober 2018 13:06
narkoärikas ka saad ükskord vanglas tunda head ja paremat.
asi selge 22. oktoober 2018 22:32
Kui õpilane käitub normaalselt, pole tarvidust teda ega tema asju läbi otsida. Teatud kõurikte puhul o see aga hädavajalik. Kui ikka kotis on ragulka, püstol, pipragaas või pussnuga või viinapudel ja õpilase käitumisest on näha et ta võib need käiku lasta,või kui õpilane keeldub mobiili käest panemast tunnis, peab õpetajal olema seaduslik alus need asjad konfiskeerida.
nii 23. oktoober 2018 10:38
ja kui selle konfiskeerimise käigus pistol lahti läheb ja pauku teeb, kes siis süüdi on? Meil ei ole siin jänkimaa, kus iga teine jookseb relvaga ringi.

Kuup 22. oktoober 2018 21:09
Koolo töötajad saavad õiguse lapsi ahistada. Palju ônne. Ma môtlesin et nõuka aeg on selja taga. Aga inimeste survestamine hoopis saab üha enam hoogu ja manipuleerima hakatakse üha noorematega.
eks õpetajate seas ka 22. oktoober 2018 20:51
pedokaid leidub,kel nüüd nägu naerul .
22. oktoober 2018 20:26
Küllap mõne imala naispervareid käsi hakkab noorte poiste püksid ka käima. Ega Reps ei saa ju aru, et perverte on ka naisterahvaste hulgas.
noor poiss 23. oktoober 2018 13:08
ma ainult sellest unistangi :).
Tahaks seda nalja näha 22. oktoober 2018 18:50
Koole kamandavad omavalitsused ja omavalitsute töötajate ja kohalike vallavolikogu tegelaste ja kohalike "ärimeeste" lapsed sigatsevadki kõige rohkem.
Tahaks näha, kuidfas õpetajad nende lapsi läbi otsivad, kui otsivad- siis kaua veel ametis on.
Kooli koka lapsigi terroriseerivad kohalike "isakeste" lapsed ja kokk ei julge vallandamise hirmus piiksugi teha.
Taas muljetavaldav Eesti edulugu.
Otsuste vastuvõtjad ei tea tegelikkusest midagi?
22. oktoober 2018 18:58
Kui õpetajaid ei ole, siis pannakse see va kohalik kool lihtsalt kinni.
Lolljutt 22. oktoober 2018 18:13
Isegi politseil ei ole ¨¨6igust alaealist läbi otsida ilma vanema loata.. Ilus jutt ju:D
hmm 22. oktoober 2018 17:57
aga kuidas seda praktiliselt rakendada? öigus läbi otsida on, aga kui nt öpilane hakkab hüsteeriliselt karjuma "ära katsu mind" ja kätega vehkima, jne.... siis öigust öpilast kinni hoida ei ole... vöi siis karjub "ei luba siit katsuda" ja hoiab käsi ees - jöuga käsi äea kangutada ka ei tohi ju... see värk satub kergelt halli tsooni.. kui öpilane nöustub läbiotsimisega, siis töötab, kui ei nöustu, siis vöib keeruliseks minna see läbitotsimine
leo 22. oktoober 2018 17:53
Järjekordne mõningate " valitute " ja nende sabarakkude idiootia. Õpetaja pannakse politsei tööd tegema, st läbiotsimisega tegelema. Kas mõni geenius ka selle peale on mõtelnud, kui palju ahistamisskandaale ( eriti just tänapäeva tingimustes ) selle tagajärjel tekib. Ilmselt ongi mõte just selles, et õpetajat alandada, sest need sunnikud nõuavad igasugu " valitutelt " palka juurde
22. oktoober 2018 17:12
Nii ütleb ka siioni tarkade protokollide? Mida ei näe saab nähtavaks teha!

Kristiina 22. oktoober 2018 16:31
Ei poolda. Ma ei tahagi last kooli saata. Oh saaks reformierakond võimule tagasi. Keskerakond on diktatuur v.a. Savisaar keda pole enam seal. Õnneks pole märts kaugel.
kas sul 22. oktoober 2018 19:15
õnn õuele 22. oktoober 2018 21:48
Reformierakond toob meile helge elu ja Savisaare vangi.
no jah 22. oktoober 2018 15:59
vene ajal puistati mul suures poes kõige silme all taskud tühjaks,sest ,
müüale tundus ,et pistsin midagi taskusse.Mul oli nii piinlik.Ma polnu kunagi midagi varastanud.Ta isegi ei vabandanud.Ja müüd on suur kära,kui keegi turvalisuse mõttes delikaatselt teie lapse koolikotti kontrolllib.
22. oktoober 2018 16:14
Marta 22. oktoober 2018 16:16
Kes on sinu arvates "müüa"? Või on sinul endal midagi müüa? Õppige, inimesed, ometi kirjutama!
Kui räägid tegijast, kasuta tegijanime ehk liidet -ja.
Müüja. ostja, valetaja, tuleja, mineja. laulja.
Aga "minia" ehk pojanaine nende sõnade alla ei kuulu, see on eraldi mõiste.
22. oktoober 2018 16:36
tunda on koolipreilnat. selline kompab mitu klassi läbi. enda rahustuseks..
Jaak 22. oktoober 2018 17:45
Täiskasvanud inimesel võiks piinlik olla selliste vigadega kirjutada.
Mis puutub õpetajate õigusesse lapse taskutesse ja koolikotti vaadata, siis arvan, et see õigus on neil kogu aeg olemas olnud. Vahepeal tekkis lihtsalt imelik arusaam, justkui lastel oleksid õigused aga kohustusi poleks. Olen täiesti päri sellega, et vajadusel olgu õpetajal selline õigus aga olgu seal taskus siis see, mida otsiti. Kui taskus loodetud asja pole, siis tuleb ikka korralikult vabandada.
politseinik 22. oktoober 2018 18:05
mul on iga teise jalutaja suhtes kahtlus, tahan neid kombata.
politseinikule 22. oktoober 2018 18:11
Sa arvadki, et sul on õigus kõiki kõiges kahtlustada ja inimesi ilma põhjuseta puhuma sundida autoroolis.
onkel 22. oktoober 2018 15:55
Taksojuhid ja kelnerid tahavad ka öigust kliente läbi otsida.
RAA 22. oktoober 2018 15:42
Väga õigustatud otsus.Inimesed ,mõelge kes käivadja keda tuleb meie koolidesse järjest juurde.Kui ikka aeg -ajalt otsitaks läbi lapsi.Muidu on nii et kui tütarlaps pole nõus sõbrustama võib meie uutel lastel tekkida soov p...i kasutada.Noad on nende lemmik.
eeeti mees 22. oktoober 2018 15:25
toots oli tark aga sinusugune toots isegi ei tea hiire lõksu tehnoloogiat
Eino Taruk 22. oktoober 2018 14:59
Palun, nii kaua kuni see ei puuduta kolmandate isikute andmeis: nagu telefoni sisu, kirjad jmt.
Sinu luba pole tarviski. 22. oktoober 2018 17:51
Igaks selliseks toiminguks peaks ikka korralik alus olema. Põhjendatud kahtlus võiks vähemalt olla. Läbiotsimine ei tohiks saada rutiinseks toiminguks ja seda võimalust ei tohiks kunagi kuritarvitada. Läbiotsimise vajadust peaks lapsele ka korralikult põhjendatama. Samuti ei tohiks seda teha kõrvaliste isikute nähes.
22. oktoober 2018 14:44
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
22. oktoober 2018 15:43
Mis kompamine? Koti sisu põrandale ja las siis lappab tagasi! (Seda muidugi kindlate vihjete-kahtluste puhul)
aa 22. oktoober 2018 16:21
laula laulu, teame selliseid kompajaid jah.
sa pole 22. oktoober 2018 16:13
vist hiirelõksu näinud, kuidas see püsib seal ootereziimis?
vähemalt 22. oktoober 2018 16:51
niikaua kuni kompaja oma kondised näpud kotti pistab!

nii-nii 22. oktoober 2018 14:41
paistab, et antud eelnõu autorid panevad kriitilistele kommentaaridele miinuseid nii et tolmab:)
Jürka 22. oktoober 2018 16:20
Pole mina autor ega pole mul kooliskäivaid lapsi, aga kriitilistele märkustele panen miinused ikka, sest praeguse aja lapsed vajavad kindlasti kontrolli. Ning nad peavad aru saama, et koolis pole mitte nemad mingid ässad ega kamandajad, vaid selleks on õpetajad ja direktsioon.
jyrkale 22. oktoober 2018 16:35
Nii et sa lubad õpetajatel oma lapsi läbi kompida ja kohe hea meelega?
to jyrkale 22. oktoober 2018 16:51
Arvad tõesti, et keegi sellest kompimisest mingit rõõmu tunneb ja seda pidevalt teeb?
mulle küll 22. oktoober 2018 19:20
meeldiks, kui vastasugu mind pidevalt läbi kombiks.
22. oktoober 2018 14:23
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
keda? 22. oktoober 2018 14:32
asd 22. oktoober 2018 14:11
Egas midagi kui lõksud kotti panna ja küll need näpud on lillad varsti
22. oktoober 2018 14:26
Egas õpetaja hakka koolikotti tühjaks tegema, vaid õpilane ise.
22. oktoober 2018 15:38
Kas eestikeelse teksti mõistmisega raskusi? Lubamine ei tähenda veel, et õpetaja hakkab õpilse koolikotist ise asju väljas võtma. Siis peab ta rumal olema.
sul endal on raskusi 22. oktoober 2018 16:13
"Eelnõu järgi on lubatud õpilast ja tema esemeid vaadeldes ja käega kompides.."
to Ega 22. oktoober 2018 16:22
Õpilane ei pea oma kotti tühjaks tegema, vaid õpetaja. Seaduse järgi on täielik õigus alaealises õpilasel öelda ei ja siis on õpetaja enda asi kas ta pistab käe sinna kotti või jääb kott suletuks...
22. oktoober 2018 16:35
Siis läheb see kott hoiuruumi hoiule kuniks vanemad tulevad kooli.
etskae 22. oktoober 2018 16:50
mis eesmärgil vanemad peaksid kooli tulema? et ka neid saaks "vaadelda ja kompida"? :)
22. oktoober 2018 19:03
Vanemad tulevad kui pailapsed kooli. Vastasel juhul on politsei ootamas. Ja siis on häbi see, mis paneb põntsu korralikule imidžile. Seda aga nemad ei soovi.
ei tule ikka küll 23. oktoober 2018 10:40
et siis kui laps ei luba end kompida ja kotis sorida on kohe miilitsameehed kohal ja hakkavad vanemaid sanktsioneerima...unustage ära
23. oktoober 2018 12:46
kardan, et 22. oktoober 2018 14:02
koolitöötajad hakkavad mõningaid lapsi nimelt alandama ja koolikotte tuuseldama. Olen ise varem ka tundnud õpetajate poolt kiusamist, kuigi olin vaikne laps koolis.
22. oktoober 2018 14:27
Sa ära karda, vaid ole julge.
Teadja 8 22. oktoober 2018 14:00
Igati õigustatud ja tervitatav seadusemuutus! See suurendab laste turvalisust koolis ja ka õpetajad on seadusega kaitstud. Ärme unusta meie koolitulistamist.
Tiit 22. oktoober 2018 14:25
Mida Pohiseadus sellise läbiotsimise kohta kirjutab? Oiguskantsleril tuleb palju tööd juurde.
Põhiseadus 22. oktoober 2018 14:33
ütleb kõike, tuleb vaid endale sobiv % üles leida.
Marta 22. oktoober 2018 16:24
Vajuta parempoolne Alt klahv alla ja minul on paragrahvi märk Õ tähega ühel klahvil st tuleb nii alti kui Õ klahv korraga alla vajutada. §§
Marta 22. oktoober 2018 16:24
Vajuta parempoolne Alt klahv alla ja minul on paragrahvi märk Õ tähega ühel klahvil st tuleb nii alti kui Õ klahv korraga alla vajutada. §§§.
ega 22. oktoober 2018 14:29
ei unusta, kuid kuidas antud seadusemuudatus oleks saanud seda intsidenti ära hoida? See tähendab ikkagi, et koolides hakataks siis nüüd hommikuti kõikide laste kotte tühjaks kallama ja skänneriga üle käima ja veepudeleid konfiskeerima nagu "turvalisuse" sildi all lennujaamades tehakse? Turvalisust koolis suuendaks hoopis pedagoogide inimlikkus, märkamine ja empaatiavõime. Noaomanikest krattidega las muidugi tegeleb noorsoopolitsei. Ka teie kirjeldatud juhtum oleks olnud välditav inimlikkusega.
ei ole nõus 22. oktoober 2018 13:53
Siiski õnneks on tegemist veel eelnõuga. Kas nüüd on politseiriik imbunud ka kooli? Või kool=vangla?Haridusministeeriumi töögruppi on kaasatud endine kinnimajatöötaja? See asi läheb igal juhul liiale. Riigikogu, võtke ükskord endid kokku ja ärge olge kummitempliks. Nimetatud eelnõu ei paranda turvalisust koolides mitte kopika eestki.
To : ei ole nõus 22. oktoober 2018 14:28
Kas see seadus muudaks meid kohe politseiriigiks? Aga vabakasvatatud lapsed saadetakse kasvatust saama kooli, kus kõik koolitöötajad nendega risti ja viletsust näevad kodus tegemata jäänu tõttu.
poiss 22. oktoober 2018 14:35
olen nõus, mulle meeldib üks naisõpetaja, tahan, et ta otsiks mind läbi iga päev.
oot 22. oktoober 2018 13:51
kas samast soost isik ei saa seda teha kah tagamõttega ja suunatult?
koolitöötaja 22. oktoober 2018 13:47
Ei taha ega kavatse seda teha.
ega 22. oktoober 2018 14:12
koristaja peagi seda tegema.