Elis Kusma, toimetaja 21. oktoober 2018 18:15
Politsei- ja piirivalveameti algatus postitada sotsiaalmeediasse 24 tunni jooksul kõigist väljakutsetest, kuhu oodatakse korrakaitsjaid appi, on pälvinud suurt tähelepanu: väljakutseid oli umbes 700, postitustel nn meeldimisi-kommentaare-jagamisi kokku kümneid kordi rohkem.

See ei ole üllatav, sest ööpäeva jooksul tehtud sissekanded sisaldasid palju imekspandavat, kurvastavat või lihtsalt naljakat. Politseinikud peavad hakkama saama olukordade ja inimestega, mille või kellega keegi teine ei tahaks tegemist teha. Niinimetatud Facebooki maraton näitas aga, et peale roolijoodikute, kaklejate jt, kes pressiteadetes mainitud saavad, tuleb palju tegelda juhtumitega, mis kõrvaltvaatajale paistavad korrakaitsjate tööaja raiskamisena. Ehk mõtleb mõni kodanik teinekord pikemalt, kas tammetõrudega aknaid loopivatele lastele on vaja kohe kutsuda politsei või piisab ise kõvema hääle tegemisest?

Teisalt on hea tõdeda, et iga päev sarnaste juhtumitega kokku puutuval politseil pole huumorimeel kuhugi kadunud: näiteks mureliku kodaniku sõnul varestega kimpus olnud öökulli abistamiseks lasid politseinikud sireeni, et kiusajad eemale peletada.

Selline teavitustöö ühes maineparandusega kuluks ära mitmele teiselegi ametile-asutusele. Kui palju tõsiste kannatajate jaoks asjatult ooteaega pikendavaid väljakutseid saab ühes päevas kiirabi? Milliste olukordadega peab pealinnas iga päev rinda pistma mupo? Moodsas keeles: kas võtate väljakutse vastu?

Samal teemal

Kommentaarid  (6)

kummaline on artikkel 24. oktoober 2018 11:17
1.politsei on riiklik amet, kes teeb oma tööd riigi seaduste järgi
2.kas artikkli lõpus peab võrdlema mupo justkui tegematust, sel asutusel on KOV korra tagamine muudel asjaoludel või tõkestamiseks ja mitmel KOV on üldse mupo?
3.politseametil on olemas oma veebileht, kus jookseb ka mingi info sündmustest(justnimelt, mingi!) ja pole vaja lapsikute helistamiste kajastamist ning veel kuskil lõustaraamatus, mida enamus eestlasi ei kasutagi- kas tegu on idismi reklaamiga kogu maailmale?
4.Eesti Nokia oleks tulla taevast alla ja pilve laadimist kasutada politsei veebis sündmuste ühestkohast leidmiseks.
5.Löök anda Andmekaitsele ja nõmedale eurodirektiivile, et seadusega vastuolus kodanikud avalikustatakse vaid ühes kohas ja politsei veebilehel nimeliselt sündmuse käigus, et oleks Ühiskondliku terviku ees aukartus ja see vähendab ehk siis ennetab kuritegusid.
22. oktoober 2018 12:48
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
nimi 22. oktoober 2018 13:36
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS