Maailm

Endine Nõukogude Liidu juht Mihhail Gorbatšov hoiatab tuumalepingu lõpetamise tagajärgede eest

Gorbatšovi pahandab Trumpi tuumakokkuleppe lõhkumine: „See näitab mõistuse puudumist!“ (92)

Ohtuleht.ee, 21. oktoober 2018 18:15
Endine Nõukogude Liidu juht Mihhail GorbatšovFoto: Reuters/Scanpix
Ameerika Ühendriigid teatasid hiljuti, et lõpetavad külma sõja ajal Venemaaga sõlmitud tuumakokkuleppe. Kokkulepe puudutas väikese ja keskmise suurusega tuumarakettide ja nende platvormide hävitamist, vahendab Iltalehti.

Nõukogude Liidu endine juht on Ühendriikide otsuse üle hämmingus ning peab lepingu lõpetamist suureks veaks. „Kas Ühendriigid tõepoolest ei mõista, milleni see viib?” kommenteeris külma sõja lõppemisse hindamatu panuse andnud Gorbatšov Vene uudisteagentuurile Interfax.

Gorbatšovi arvates ei tohiks sõlmitud kokkulepet mitte mingil juhul lõpetada ning selline otsus näitab mõistuse puudumist.

Ameerika Ühendriikide president Donald Trump põhjendab 1987. aastal sõlmitud lepingu lõpetamist sellega, et Venemaa on lepingust hoolimata tuumarelvi välja töötanud. Trumpi arvates oleks tulnud leping lõpetada juba Barack Obama valitsusajal, kuna tuumarelvade tootmisest Venemaal oldi juba siis teadlikud.

Venemaa president Vladimir Putin on teada andnud, et nõuab rohkem põhjendusi sellele, miks Ameerika Ühendriigid tahavad lepingust tagasi astuda.

Samal teemal

21.09.2018
Trump tahab Venemaaga sõlmitud tuumaleppe prügikasti saata
28.05.2018
SELGUS MAJAS: Trump ja Putin kohtuvad 16. juulil Helsingis
04.04.2018
DIKTAATORITE KUULSAD RELVAD: millised tulirelvad meeldisid Stalinile ja Hitlerile, millised Brežnevile?