Eesti uudised

President Kaljulaid Võitmatute Mängudel: olen Eestit esindava meeskonna üle uhke (2)

Toimetas Liina Hallik, 21. oktoober 2018, 11:57
President Kaljulaid Võitmatute Mängudel Eesti võistkonda toetamas Foto: Vabariigi Presidendi Kantselei
“Olen väga uhke, et Eestil on Võitmatute Mängudel osalemas nii tugev, optimistlik ja teotahteline meeskond, kes on oma vigastuste kiuste teinud palju tööd, et taas oma riiki esindada. Loodan, et kõik tunnevad võistlemisest rõõmu vaatamata saavutatud kohale, kuid loomulikult hoian meie osalejatele pöialt, et nad saaksid ka medaleid,“ lausus president Kersti Kaljulaid täna Sydneys.

President Kaljulaid: olen Eesti võistkonna üle uhke!Foto: Vabariigi Presidendi Kantselei

Samal teemal

Riigipea sõnul oli ta avatseremoonial pisarateni liigutatud mõeldes meie sõdurite ohverdustele, mida nad on teinud meie iseseisvuse kaitsmiseks Eestist kaugel, ning mõeldes ka neile, kelle vigastused olid liiga rasked, et isegi tänapäevane meditsiin oleks suutnud neid päästa.

„Meie sõdurid ja veteranid väärivad riigi tähelepanu, tuge ja tunnustust,“ lausus president Kaljulaid. „Peaksime püüdlema selle poole, et kõik meie erivajadustega inimesed saaksid riigilt piisavalt toetust ja hoolt,“ lisas riigipea.

Eesti riigipea kohtus täna Sydneys mõnede  Eestit esindavate kaitseväelastega ning jälgis koos nende ja Austraalia kindralkuberner Sir Peter Cosgroveiga Võitmatute Mängude purjetamist.

President Kaljulaid Võitmatute Mängudel Eesti võistkonda toetamas Foto: Vabariigi Presidendi Kantselei

Võitmatute Mängud (Invictus Games) on Ühendkuningriigi prints Harry poolt 2014. aastal ellu kutsutud suurüritus, kus osalevad vigastatud kaitseväelased ning need on mõeldud oma kodumaa nimel võidelnud sõdurite võitlusvaimu säilitamiseks. Sel aastal esindab Eestit 15-liikmeline kaitseväe veteranide võistkond. Eesti veteranid on osalenud mängudel alates nende loomisest 2014. aastal. Eelmise aasta Kanada mängudel võitsid eestlased kokku 8 medalit. Kokku osaleb Sydneys üle 500 võistleja 18 erinevast riigist 11 erineval alal.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee