Maailm

Saudid: Jamal Khashoggi siiski suri meie saatkonnas, kuid ta sattus kaklusse (64)

Toimetas Greete Kõrvits, 20. oktoober 2018 12:10
Jamal Khashoggi oli saudi kuningapere suhtes äärmiselt kriitiline ning rääkis telesaadetes kodumaa olukorrast sageliFoto: Metafora Production via AP/Scanpix
Valitsuskriitilise ajakirjaniku kadumise ja mõrva uurimises toimus viimaks läbimurre, kui saudid, kes seni eitasid, et Jamal Khashoggi kadumisest midagi teadsid, tunnistasid laupäeva hommikul, et mees on surnud ning suri nende konsulaadis Istanbulis, kuhu sisenedes meest ka viimasena elusast peast nähti.

Saudi Araabia võimude sõnul suri Khashoggi Istanbuli konsulaadis tekkinud kakluse järel, vahendab BBC. Türgi politsei kahtlustab aga, et Khashoggi mõrv oli ettekavatsetud, sellele eelnes piinamine ning et takkapihta ta keha ka tükeldati, et seda oleks lihtsam hoonest märkamatult minema toimetada. Enne Türgi politsei saatkonda lubamist toimus hoones põhjalik suurpuhastus.

See on esimene kord, mil riik on tunnistanud, et dissidendist ajakirjanik, kes maailmameedias sageli saudi kuningaperet kritiseeris, konsulaadis suri. 2. oktoobril pärast sinna sisenemist jäljetult haihtunud mehe kohta on Ar-Riyad seni jonnakalt väitnud, et too lahkus nende juurest elusast peast ja ühes tükis.

Uurimisel silma peal hoidnud USA president Donald Trump sõnas, et juhtunu on vastuvõetamatu, kuid et Saudi Araabia on endiselt „suurepärane liitlane“.

Samal teemal

19.10.2018
Jamal Khashoggi surnukeha loodetakse leida Istanbuli lähedalt metsast
18.10.2018
USA nõuab Khashoggi väidetavat mõrvasalvestust
16.10.2018
Türgi: Saudi Araabia konsulaadis peitsid koristajad mürgijälgi
16.10.2018
Pompeo sõidab Khashoggi juhtumi asjus Saudi Araabiasse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee