Maailm

Novaja Gazeta ajakirjanikke hirmutatakse leinapärgade ja verise oinapeaga (2)

Tõnis Erilaid, 19. oktoober 2018, 21:35
Novaja Gazeta toimetusFoto: RIA Novosti / Scanpix
Tundmatud pätid püüdsid kaks päeva järjest hirmutada Venemaa ühe tuntuma opositsioonilise väljaande Novaja Gazeta ajakirjanikke. 17. oktoobril tassiti ajalehetoimetuse ette Moskvas Potapovi põiktänavas leinapärg ajakirjanik Deniss Korotkovi fotoga. Pärjal oli kiri „Kodumaa reetjale!“. Järgmisel päeval ootas ajakirjanikke korvike, milles oli verine oinapea ja kirjake tervitustega peatoimetajale ja Korotkovile.

Sellest oli veel vähe. Alles tänavu suvel Novaja Gazetasse Peterburi internetiportaalist Fontanka tööle tulnud Korotkovi korterisse Neevalinnas saatis keegi kulleriga lillekimbu paaritu arvu õitega, mis Venemaal halba tähendab, koos kirjakesega „Ära arva, et me su unustame!“.

Novaja Gazeta toimetus kirjutas sotsiaalmeedias, et kommentaariumites levib agar kampaania Korotkovi vastu, mõned on koguni kutsunud üles temaga füüsiliselt arveid õiendama. Teda süüdistatakse Süürias võitlevate lendurite isikuandmete avaldamises ja seal tegutsevate Wagneri rühma palgasõdurite paljastamises.

Novaja Gazeta kinnitab, et lenduritest pole ajaleht ega tema internetiportaal sõnagi kirjutanud. Tõsi, Fontankas ilmus Korotkovi artikkel, et ta pääses kaitseministeeriumi internetiühenduses oleva turvaaugu kaudu ligi sõjaväelaste palgaandmeile. Sellest avaldas ta tõepoolest pikema artikli ja pidi pärast puhkenud pahameeletormi mõneks ajaks Venemaalt lahkuma.

Samal teemal

12. september 2017, 09:36
Tuntud Vene ajakirjanik kardab oma elu pärast
10. juuli 2017, 04:00
Novaja Gazeta paljastab: süütute inimeste massimõrv Tšetšeenias

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee