Krimi

KOHUS HEITIS PILGU ALLILMA ARGIMUREDESSE: Tallinna mafioosod pidid lahendama kahe jõugu liikmete vahel lahvatanud laimuskandaali (32)

Arno Põder, 19. oktoober 2018 17:51
KÄISID ALATI KOOS: Vjatšeslav Gulevitši „parem käsi“ Aleksandr Kozlov ja tema autojuht-laekur Ilja Drovnjašin allmaailmaliider Nikolai Tarankovi matustel.Foto: Arno Saar

Harju maakohtus alanud suurel allilmaprotsessil kuulati kolme anonüümset tunnistajat, kes kirjeldasid elu Kemerovo grupeeringus ja pajatasid suhetest teiste kuritegelike rühmitustega.

Salatunnistajad kandsid ilusaid slaavi naisenimesid: Anna Mironova, Tatjana Smirnova ja Aleksandra Tihhonova, kuid süüdistatavatel oli tõsiseid kahtlusi nende kuulumises õrnema soo hulka.

Tunnistajate jutust selgub, et narkoäri, väljapressimiste ja “katuseraha” nõudmisega tegelenud Kemerovo grupeeringul oli kõige rohkem konflikte Okunevi jõuguga: konkurentidelt üritati diilereid üle lüüa, aga paksu verd tekitas ka teise rühmituse liikmete kohta pahatahtlike kuulujuttude levitamine. Kahe grupeeringu tülisid pidid klaarima kemerovolaste liider Vjatšelav Gulevitš (58) ehk Slava Kemerovski ja tema “parem käsi” Aleksandr Kozlovi (50) ehk Gibon.

Kuritegeliku ilma kirjutama seadusi rikkunud grupeeringu liikmetele määrati nii rahatrahve kui ka “füüsilisi karistusi” ja kõige rängemate üleastumist korral visati nad jõugust välja. See tähendab, et bande neid enam teiste kurjategijate vägivalla eest ei kaitsnud ja hätta sattumisel ei aidanud. Säärane karm saatus tabas Kemerovo grupeeringus näiteks tänavadiilereid uimastitega varustanud Andrei Droni (29) ja Maksim Podobedi (32).

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

09.10.2018
GALERII | Salatunnistaja paljastas Eesti vanima maffiajõugu siseelu
09.10.2018
GALERII | Algas kohtupidamine Kemerovo grupeeringu liikmete üle
13.04.2018
Väide mõrvakohtus: ohvri pähe peksti kolm golfikeppi puruks, aga ta ei heitnud ikka hinge!
12.04.2018
TV3 VIDEO | Topeltmõrvas ja ööklubi süütamises süüdistatavad vennad astusid kohtu ette

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee