KÄISID ALATI KOOS: Vjatšeslav Gulevitši „parem käsi“ Aleksandr Kozlov ja tema autojuht-laekur Ilja Drovnjašin allmaailmaliider Nikolai Tarankovi matustel.Foto: Arno Saar
Arno Põder 19. oktoober 2018 17:51
Harju maakohtus alanud suurel allilmaprotsessil kuulati kolme anonüümset tunnistajat, kes kirjeldasid elu Kemerovo grupeeringus ja pajatasid suhetest teiste kuritegelike rühmitustega.

Harju maakohtus alanud suurel allilmaprotsessil kuulati kolme anonüümset tunnistajat, kes kirjeldasid elu Kemerovo grupeeringus ja pajatasid suhetest teiste kuritegelike rühmitustega.

Salatunnistajad kandsid ilusaid slaavi naisenimesid: Anna Mironova, Tatjana Smirnova ja Aleksandra Tihhonova, kuid süüdistatavatel oli tõsiseid kahtlusi nende kuulumises õrnema soo hulka.

Tunnistajate jutust selgub, et narkoäri, väljapressimiste ja “katuseraha” nõudmisega tegelenud Kemerovo grupeeringul oli kõige rohkem konflikte Okunevi jõuguga: konkurentidelt üritati diilereid üle lüüa, aga paksu verd tekitas ka teise rühmituse liikmete kohta pahatahtlike kuulujuttude levitamine. Kahe grupeeringu tülisid pidid klaarima kemerovolaste liider Vjatšelav Gulevitš (58) ehk Slava Kemerovski ja tema “parem käsi” Aleksandr Kozlovi (50) ehk Gibon.

Kuritegeliku ilma kirjutama seadusi rikkunud grupeeringu liikmetele määrati nii rahatrahve kui ka “füüsilisi karistusi” ja kõige rängemate üleastumist korral visati nad jõugust välja. See tähendab, et bande neid enam teiste kurjategijate vägivalla eest ei kaitsnud ja hätta sattumisel ei aidanud. Säärane karm saatus tabas Kemerovo grupeeringus näiteks tänavadiilereid uimastitega varustanud Andrei Droni (29) ja Maksim Podobedi (32).

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
1,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaVõida iPhone 12 nutitelefon