Tamrex | Sisuturundus

Pane soe vahele – milline peaks riietumisel olema vahekiht? 

Tamrex, 19. oktoober 2018 16:52
Kihiline riietumine leiab üsna palju kõlapinda. Paljud on sellest kuulnud, kuid vähesed oskavad seda ise ka teostada. Me teame, et tähtis on õige aluspesu valimine (tehniline termopesu või funktsionaalne villapesu), samuti ilmastikuoludele vastava väliskihi valimine (vihmajope, Softshell või talvejope), kuid võrdlemisi vähe on juttu vahekihist.

Kihiline riietumine annab reguleerimisvõimaluse juhul, kui olud muutuvad. Näiteks kisub päev väga soojaks, kuigi hommikul oli külm või vastupidi, õhutemperatuur langeb järsult. Võimalik ka, et liikumisaktiivsus muutub, sellelegi tuleb reageerida.

Vahekiht isoleerib sooja

Samal teemal

Vaheriide ülesanne kihilise riietumise korral on sooja hoidmine. Vahekihiks sobib fliis, pusa, dressipluus, meriinovillane kampsun vms, mis mahutab palju sooja õhku. Just õhk on parim soojakandja ja keha tekitatud soe õhk tuleb väga külma ilma korral hoida enda ümber.

Kui aluskihi ülesandeks on nahapinna kuivana hoidmine ja väliskiht hoolitseb selle eest, et vihm, tuul ja külm ligi ei pääseks, siis vahekiht on justkui maa ja taeva vahel. Vahekiht hoiab aluskihist saabunud kehasoojuse nagu isolaator endas ning väliskiht ei lase tuulel ja külmal seda kihti maha jahutada ega laiali kanda.

Sobiv lõige istub seljas hästi

Üks ja sama lõige ei pruugi kõigile sobida või meeldida. Kehad on erinevad ja sageli jääme eriarvamusele selles, mis tundub seljas mugav ja näeb hea välja. Lõiked jagatakse reeglina kolmeks: liibuv, tavaline ja avar lõige.

Liibuva lõikega riided on kitsalõikelised ja hoiavad üsna tihedalt ümber keha (andes pisut saledama joone) ja jälgivad paremini keha liikumist. Näiteks liibuva lõikega mikrofliisist pusa saab kasutada nii aluskihina palja keha peal või vahekihina, olenevalt liikumisaktiivsusest ja ilmastikutingimustest.

Tavaline lõige ei liibu ümber keha ega ole ka liiga lai. Pusa ja keha vahele jääb õhuruumi, see aga tähendab võimalust sooja õhu hoiustamiseks.

Avarama lõikega pusa jätab riiete ja keha vahele rohkem ruumi.

Sõltumata lõikest on oluline valida õige suurusnumber, et tagada ettenähtud funktsionaalsus ja ohutus.

FUNKTSIONAALNE DISAIN

Kõrge krae, mis korralikult ümber kaela hoiab, kaitseb külma eest ja takistab kehasoojusel krae kaudu väljumast.

Pehme õhuline materjal mahutab palju sooja õhku ja moodustab keha ümber isolatsioonikihi.

Vaheriideks sobib nii keha järgiv mikrofliisist funktsionaalne pusa, pehmest meriinovillasest froteest (Ullfrotte Original) soe kampsun, dressipluusid, aga ka fliisid.

Väga hea valik erineva lõikega ja erinevatest kangastest vaheriided leiad lähimast TAMREXi poest või e-poest aadressil www.tamrex.ee.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee