Repliik

Vastukaja | Kahe passi omanikud pole mugavuspagulased

Airis Meier, 19. oktoober 2018 17:34

59 KOMMENTAARI

n
Njahh/ 26. oktoober 2018 14:01
Kui mitme passi/kodakondsuse omamine poleks kasulik, kas siis tõuseks taoline kisa?
Tehke loogiline järeldus.
k
Kaks passi/ 23. oktoober 2018 23:28
Asi ei oe kahes passis. See pole kellegi privileeg ja ei anna midagi. Enamuse lapsepölve ajast pole mu lastel kehtivat Eesti passi olnudki-pole lihtsalt vaja. Asi ei ole passis,asi on juurtes
i
ilus tüdruk/ 22. oktoober 2018 19:59
kahe riigi passid - vähe! Umbes kaheksa passi on paras. Üheksa on palju. Kui kaks võib, miks siis mitte kaheksa. randpere võtab kohe neli veel.
K
. / 21. oktoober 2018 14:36
Kusimus on inimeste identiteedis ja ei milleski muus. Setukale- need kardetud vene noormehed ja haaletajad voivad saada tais Eesti kodakondsuse ka naturaliseerimise kaigus, iga riigi seadus lubab seda. Nemad on just halli passi mugavlased- kaivad Venemaal nagu tahavad ja elavad nagu EL kodanikud. Olen 15 aastat elanud valismaal ja mul on vaid Eesti kodakondsus. Pole mingit kavatsust seda vahetada, sest olen eestlane. Mul on Eestis vanematekodu, vanemad, sugulased ja sobrad. See on minu identiteet. Mu abikaasa on Indiast, naturaliseerimise kaigus UK kodanik. Seega on mu lapsed UK kodanikud ja overseas Indian kodanikud. Ah jaa.. ja elame Prantsusmaal. Miks ei tohiks ma kurjade ja kitsa meelemoistusega eestlaste arvates kasvatada oma lastest eestlasi, miks ei tohiks meie kodune keel lastega olla eesti keel? Miks ei oleks nad voimelised Eesti kultuuri edasi kandma ja olla uhked, et nad on eestlased? Kui te soovite et riigipiirid oleks kitsad, siis peaks see olema kahtepidi ja te ei tohiks nautida huvesid mis annab teile EL kodantsus- puhkate vaid Eestis, valislehekulgedelt kaupa ei telli ja ei lahe Latti kutust ja alkot ostma!
t
21. oktoober 2018 15:01
Tahad sa väita, et identiteet sõltub kodakondsuse olemasolust? Nii rumalat juttu pole ka vaja ajada.
I
. / 21. oktoober 2018 16:05
Identideedi kriisi ei ole. Kui te pole asjast aru saanud, siis koik mis me soovime on seaduslik oigus endale ja enda lastele kutsuda end selleks kes oleme.
I
. / 21. oktoober 2018 16:05
Identideedi kriisi ei ole. Kui te pole asjast aru saanud, siis koik mis me soovime on seaduslik oigus endale ja enda lastele kutsuda end selleks kes oleme.
I
. / 21. oktoober 2018 16:05
Identideedi kriisi ei ole. Kui te pole asjast aru saanud, siis koik mis me soovime on seaduslik oigus endale ja enda lastele kutsuda end selleks kes oleme.
k
kojamees/ 20. oktoober 2018 20:41
Ebaloogiline jutt ja mõtlemine.Kui kahe passi omanikud pole "mugavlased"siis poleks ju mõtet neid omada.On siiski rida põhjusi,miks omada kahte passi aga paraku kirjutaja ei soovi sellest kirjutada või tea kõiki neid põhjusi.
k
21. oktoober 2018 15:03
Kirjutaja pigem ihsalt vassib ja hämab, üritab probleemi tühiseks kirjutada.
m
Mis PASS siia puutub? Pass on reisidokument!/ 23. oktoober 2018 13:38
Asi on selles, et sünnipäraselt eestlaselt ei saa kodakondsust ära võtta - nii seisab PÕHISEADUSES.
Tee siis selgeks, mis eelised see Eesti PASS annab! Seda pole isegi vaja, reisida saab ükskõik mis riigi passiga.
Kui Eesti kodanik tuleb välismaalt Eestisse näiteks turismireisile, siis temal puuduvad sotsiaalsed garantiid, mis on Eesti elanikul (ükskõik mis rahvusest või kodakondsuga inimesel).
Inimene saab olla korraga vaid ühe riigi resistent.
K
?/ 20. oktoober 2018 11:17
Kes nad siis on?Kas muidusööjad?
p
21. oktoober 2018 15:04
Proovi enne sõna tähendus endale selgeks teha.
m
Mida siin selgeks teha?/ 23. oktoober 2018 13:44
Uudami MUGAVUSKODANIKUD just sellise mulje jätabki!
Umbes, kui välismaalt saabub Eesti kodakondsusega isik, siis kõik on talle ilma rahata, nagu siinsetest osa kommenteerijaid arvab.
a
anne/ 20. oktoober 2018 08:31
Huvitav,miks ei peaks saama ilma Eesti passita eesti keelt õppida ega kultuurist osa saada? Mis rumal jutt. Ja miks peaks inimesel olema mitme riigi pass? Tuleb teha valik. Venelastel on just valimiste pärast suur kodakondsuse soov. Aga viisavabalt Venemaal käimine kaalub selle sageli üles,just neil,kes tihti seal käivad. Ja võibolla ka mõned neist arvavad,et kes teab,mis tulevik toob. Välismaalastel on jälle teised huvid,igal oma. See ei peaks nii olema,et valin oma huvidele lähtuvalt passide arvu.
j
Jutt pole venelastest ja välismaalastest/ 20. oktoober 2018 15:20
Eesti Vabariigi pöhiseaduse § 8 löike 3 kohaselt ei tohi ära võtta SÜNNIGA OMANDATUD EESTI KODAKONDSUST. Seetöttu on juba praegu olukord, kus sünnijärgsetel Eesti kodanikel on küll lisaks Eesti kodakondsusele ka muu riigi kodakondsus. Aga olukord on nõme seetõttu, et 1995. aasta seadus seda nagu keelab.
Ühesõnaga on vaja teha selles paranndus ja ühildada Eesti Vabariigi põhisedusega.
'
Nii lihtne see ongi – põhiseaduse muudatusi ei kavatseta.
K
+/ 20. oktoober 2018 08:12
Kas need kahe passi omanikud räägivad ka eesti keelt. Vähemalt lihtsa igapäeva asjaajamise tasemel.
Ja sealt liigub inimene edasi. See on küsimus.
e
Elukutseline Setu/ 20. oktoober 2018 11:40
On päris hirmuäratav, et need kahe passi omanikud ei saa aru või ei taha aru saada, et topelkodakondsus võib selle pisikese riigi jaoks hukutava olla. Nemad räägivad ainult sellest kuidas neil on ja mida nemad arvavd. Paraku viib selline topeltkodakondsuse võimaldamine/sallimine varem või hiljem selleni, et (EL Inimõiguste) kohus, viidates võrdsele kohtlemisele, avab võimaluse ka Eesti/Vene topeltkodakondsuseks. Siis tõuseb meil järsult Vene kodanike arv ja see toob kaasa selle, et mingi arv noormehi (Eestis elavaid) teenib Vene armees aega. Mis siis edasi juhtuda võib (arvestades Venemaa välispoliitikat naabermaades) võib iga üks ise mõelda. Seega on need topeltkodakondsuse propageeriad oma riigi vaenlased.
s
Seaduse korrigeerimine puudutab AINULT sünnijärgseid eesti kodanikke/ 20. oktoober 2018 15:28
Sisuliselt seda, et kui nad saavad või taotlevad mujal riigis teist kodakondsust, jääb eesti oma neile alles, nagu on PÕHISEADUSES ette nähtud.
See ei puuduta välismaalasi, kes taotlevad Eesti kodakondsust - seal on hoopis oma reeglid:
https://www2.politsei.ee/et/teenused/eesti-kodakondsus/
.
e
Elukutseline Setu/ 21. oktoober 2018 12:03
Ja sellest o.h.m.u.d aru ei saagi, et rahvusvahelises õigusruumis ei õnnestu teha seadusi mis kehtivad ainult osadele kodanikele (vähemalt niikaua mitte kuni Eesti ei ole majanduslikul ja militaarselt sama mõjukas kui USA). Minge kooli!

h
Horros/ 20. oktoober 2018 01:26
Segane tädi ja VÄGA SEGANE jutt. Muide kuidas selline üldse paljunes.
.
Miks peab olema inimesel kaks kodakondsust? Tuleb teha valik.
Kahe tooli peal pole võimalik üheagselt istuda.
Veelgi ebardlikum on tõsta ühed esile ja teised lükata tahaplaanile, justkui mõned oleks valgemad, kui teised.
t
Tasuta raviparadiis.../ 19. oktoober 2018 20:04
... terve maailm ju teab, et see on UK. Peale tasuta arsti visiidi kirjutab arst ka tasuta retsepti, seda nii inglasele, eestlased kui ka nigeerlasele. Tuleb vaid viitsida 4 tundi ooteruumis istuda.
o
on on/ 19. oktoober 2018 17:41
topeltpass teeb elu mugavamaks ja võimaldab alati õigele poole hüpata
s
19. oktoober 2018 18:16
Sa oled topelt konn? 🐸
j
19. oktoober 2018 15:35
Jah, kuid tullakse siiski Eestisse ravile, kuigi maksud makstakse asukohariiki. Mis selles arusaamatut on?
i
Inimene saab olla ravikindlustatud ainult ühes riigis/ 19. oktoober 2018 15:49
Kui mujal elav eestlane tuleb Eestisse, siis saab ta vältimatut abi (samuti nagu Eestlane teises EL riigis), Euroopa ravikindlustuskaardi ettenäitamisel. Plaanist ravi võib elukohariik toetada, kui on kokkulepe. Sellel pikemalt ei peatuks. Muidu on vaja ise ravi kinni maksta, ei loe, et oled eestlane või et sul on eesti pass taskus.
https://www.haigekassa.ee/kontaktpunkt/arstiabi-euroopa-liidus-ja-mujal/euroopa-ravikindlustuskaart
a
aga kindlasti on/ 19. oktoober 2018 15:00
t
Truudus.../ 19. oktoober 2018 17:08
Sellisel juhul peaksid eestlased vaid Parnus ja Saaremaal suvitama. On truudusetu Eesti raha Turki voi Egiptusesse viia...
l
19. oktoober 2018 17:19
Ligi viis isegi Kreekasse...
l
Leen/ 19. oktoober 2018 14:19
Huvitav oleks teada kustkohast võetakse veendumus, et teises riigis elav ja makse maksev eestlane saab Eestis tasuta ravil käia?
e
19. oktoober 2018 15:37
Eesti kodanikuna ju saab. Meil on solidaarne ravikindlustus (mida pole kaugeltki igas riigis). Elab ja makse maksab mujal, ravil käib Eesti kodanikuna Eestis. Ei tasu siin hämada ja rumalat mängida.
k
Kodakondsus ja resistentsus on eri asjad./ 19. oktoober 2018 16:10
Ravi pole teises riigis kellelgi keelatud, aga tasuma pead ise.
Sama moodi ei saa Eestis elav ja töötav prantslane, sakslane või kes iganes minna sealse haigekassa kulul oma koduriiki ravile.
l
Leen/ 19. oktoober 2018 16:12
Äkki siis targema inimesena oskate lahti seletada milleks mu Eesti passiga ja alaealine poeg Eesti haiglas visiidi eest maksma pidi? Kergendan tühja netis otsimist, nimelt kui pole Eestis alalist elukohta siis tuleb visiidi eest tasuda. Erinevalt teist räägin siin faktidest mitte ei ela oma kibestumist kaasmaalase peale välja.
v
Viige end asjaga kurssi/ 19. oktoober 2018 17:02
Kuidas saaks valismaal elav eestlane tasuta arstiabi Eestis kui Haigekassa kindlustus ei kata isegi riigis elavaid eestlasi kes on pikalt tootud olnud? Olen ule aastakumne elanud eemal ja kui kain Eestis, jah, kain ka arsti juures. Miks? Sest usaldan neid rohkem ja selle eelistuse eest maksan taisarve Eesti arstile selleasemel, et oma elukohariigis seda tasuta saada. Sellel suvel kui kaisin hadaolukorras oma 2 aastasega Tartu ulikooli lastekliinikus, maksin ka tais arve. Kallid kodumaised eestlased, me ei kai kodumaised teie raskelt makstud makse ara kasutamas. Kuigi me oleme mooda ilma laiali pillatud- me tahame koju. Ja me tahame oigust oma kodu selleks ka nimetada.
t
Tarmo/ 19. oktoober 2018 17:32
kus riigis arstiabi tasuta on
h
haiglas/ 19. oktoober 2018 18:40
peavad maksma voodipäevatasu ka kohalikud, isegi pensionärid Ja visiiditasu on ka mitmel pool.
e
Eestis/ 19. oktoober 2018 18:42
pidi vältimatu abi kõigile saadaval olema, ka neile, kel puudub ravikindlustus.
e
Eesti solidaarne/ 19. oktoober 2018 20:08
Ravikindlustus ei kata isegi riigis elavaid pikaajalisi tootuid. Inimesel pole selgelt aimugi voi ei tea kedagi kes oleks pikemalt tootu olnud.
v
21. oktoober 2018 15:13
Vältiatu abi on kättesaadav kui sul on raha tasuda visiiditasu.
a
Arstiabi Eestis | Eesti Haigekassa/ 23. oktoober 2018 13:52
https://www.haigekassa.ee/kontaktpunkt/arstiabi-eestis
Vältimatut abi osutab haiglaväliselt kiirabi (tasuta) ja eriarstiabis erakorralised meditsiini osakonnad (visiiditasu kuni 5 EUR) Eestis elavale inimesele.
Teises EL liikmesriigis kindlustatud isikul on Eestis viibides õigus vajaminevale arstiabile, kusjuures tervishoiuteenuse vajadus peab olema meditsiiniliselt põhjendatud ja arvesse tuleb võtta teise EL liikmesriigi kindlustatud isiku eeldatavat Eestis viibimise kestust ning tervishoiuteenuse olemust. Arstiabi saamiseks peab raviasutuses esitama Euroopa ravikindlustuskaardi või selle asendussertifikaadi ning isikut tõendava dokumendi.
k
Kuri kodanik/ 19. oktoober 2018 13:30
Minu jaoks tähendab see siiski mugavust. Kahe passi omanik saab noppida saiast välja rosinad ja jätta söömata saiapuru. Võtame näiteks topeltkodakondusega noore eesti mehe, kellel on nii Eesti kui Kanada pass. Eestis on kohustuslik kaitseväeteenistus, Kanadas vabatahtlik. Loomulikult valib ta sobivalt Kanada variandi ja kui eesti pool hakkab teda taga otsima ja kaitseväkke kutsuma, ähvardab too Eesti passist loobuda. Seda ta üldjuhul siiski ei tee, vaid ei tule lihtsalt kuni 28. eluaastani Eestisse. Elab ja maksab makse näiteks Prantsusmaal, aga raviteenuseid tarbib Eestis. Jne jne. Muidugi on erandeid, aga selline suhtumine on valdav.
e
E./ 19. oktoober 2018 14:16
Ravikindlustusel ja passi omamisel ei ole mingit seost. Prantsusmaal makse maksev eesti kodanik saab Eestis raviteenuseid täpselt samal alusel nagu ükskõik millise Euroopa Liidu riigi kodanik - st euroopa ravikindlustuskaardi alusel.
a
19. oktoober 2018 15:34
Aga tihtipeale tuleb seesama välismaalelanud eestlane Eestisse tagasi vanaduspõlve pidama. Terve elu ollakse heaoluühiskonda hoida aidanud, nüüd tullakse Eestisse tasuta arstiabi nautima.
p
Pensionieas inimesel on oma tööga väljateenitud pension/ 19. oktoober 2018 15:54
Kui ta on ka Eesti vanaduspensionär, milles siis küsimus on?Vanaduspensioni saamiseks peab inimesel olema vähemalt 15 aastat Eesti pensionistaaži.
Praegused üle kuuekümnesed hiljem lahkunud on ju kõik ka Eesti poolel töötanud.
t
to: "tullakse Eestisse tasuta arstiabi nautima"/ 19. oktoober 2018 16:47
Nauding missugune!
Aga arstiabi saab ju ka elukohariigis "nautida", miks sellepärast Eestisse peab tulema?
Pidevalt ju üks ving käib, kui lollid on eesti arstid ja kuidas ikka välismaal kõik nii iimase peal on.
:-)
e
Eestis/ 19. oktoober 2018 18:44
on lihtsalt ravi odavam, kui näiteks USA-s.
h
hmm/ 19. oktoober 2018 19:03
ja kui sellele odavamale ravile lisada reisikulud, näiteks USA-st, kas siis ikka on odavam?
t
Teeline/ 20. oktoober 2018 00:08
Nn rahvapensioni saamiseks ei pea staaži olema. Piisab sellest, kui oled Eestis 15 aastat elanud.
b
Berliinist./ 20. oktoober 2018 02:03
Millise ravi järgi küll Eestisse tormi peaks jooksma?
l
Lisaks siia/ 20. oktoober 2018 02:06
e
Ei ole 15 aasta nõuet ja kodakondsus ei puuduta üldse kedagi, piisab elamisloast/ 20. oktoober 2018 15:46
--- Teeline / 00:08, 20. okt 2018
Nn rahvapensioni saamiseks ei pea staaži olema. Piisab sellest, kui oled Eestis 15 aastat elanud. ---
Rahvapension
Rahvapension tagab miinimumpensioni neile inimestele, kel ei ole õigust vanaduspensionile.
Rahvapensioni saamise õigus on:
Eesti alalisel elanikul;
tähtajalise elamisloa alusel Eestis elaval välismaalasel.
Rahvapensioni saamiseks peab selle taotleja olema Eestis elanud vähemalt viis aastat enne pensioni taotlemist. Alates 01.04.2018 a on rahvapensioni suurus 189,31 eurot.
'
Rahvapension määratakse isikule, kel puudub vanaduspensioni või töövõimetuspensioni saamiseks nõutav tööstaaž. Rahvapensioni saab taotleda siis, kui olete saanud 63-aastaseks või Teie töövõime kaotuse protsent on vähemalt 40.
'
Rahvapension määratakse ka toitja surma korral tema perekonnaliikmetele, kellel seoses toitja nõutava pensionistaaži puudumisega ei ole õigust toitjakaotuspensionile. Samas oli toitja elanud Eestis alalise elanikuna või tähtajalise elamisloa alusel vähemalt 1 aasta.
Ja NB!:
Õigus rahvapensionile EI LAIENE järgmistele isikutele:
kes on elanud Eestis vähem kui 5 aastat enne pensioni taotlemist
kellele on pension määratud välislepingu alusel
KES SAAVAD VÄLISRIIGI PENSIONI
kellel puudub kehtiv elamisluba
https://www.pensionikeskus.ee/i-sammas/riiklik-pension/rahvapension/
a
arvamus/ 19. oktoober 2018 13:27
Kui kaks passi on lubatud, siis peab see olema lubatud ka vene kodanikele. Loodan südamest, et kui selline rumal ja lühinägelik seadus vastu võetakse, siis vene kodanikud kaebavad Eesti riigi Euroopa kohtusse ja saavad seal võidu. Enesetapjalikule rahvale on parem kiire surm kui pikk agoonia.
q
Qwert/ 19. oktoober 2018 15:12
Tean Vene kodanikke, kel nii Vene kui mingi EL-i pass. Vene pass aitab säästa Vene viisa puhul.
v
Vana Koer/ 20. oktoober 2018 09:18
VF valitsus võimaldab topeltkodakondsust. Põhjused on üldteada. Kuidas suhtuks EV minu taotlusele VF valitsusele anda mulle VF kodakondsus?
a
Asi pole passis - pass on reisidokument!/ 19. oktoober 2018 15:59
Jutt on Eesti kodanikest, kes on omandanud Eesti kodakondsuse sünniga.
Eesti põhiseaduse paragrahv 8 lõike 3 kohaselt ei tohi võtta sünniga omandatud Eesti kodakondsust.
1995. aasta Kodakonsusseasus tuleb viia vastavusse põhiseadusega, ilmselt tähelepanematusest on see sõnastus konarlik ja nagu sunniks loobuma sümmijärgset kodanikku Eesti kodakondsusest.
Teine asi on naturalisatsiooni kooras omandatud kodakondsusega.
*
Ja veelkord - pass jäta mängust välja!
m
mida te nutate taga 1995.aastat/ 19. oktoober 2018 18:06
Tuleb taastada see punkt, nagu ta oli viimases põhiseaduses, ehk 1938.aastal. Ja ei mingit kobisemist.
t
Tõnu/ 19. oktoober 2018 18:55
Täiesti õige! Kui lääneriikides pesitsevad eestlased võivad käia kahe passiga taskus, peab sama võimalus olema ka Eestis sündinud muust rahvusest inimestel, kes oma vanemate kodakondsuse tõttu Eesti kodakondsust ei saanud, kuid kelle sünnimaa ja ainus kodumaa ongi Eesti.
a
Arva veel/ 20. oktoober 2018 02:11
Siinsetel venelastel ongi kaks passi. Lihtsalt hallide kaante vahele pressitud. Tahab ja lendab Saksamaale. Tuleb tuju ja sõidab Moskvasse. Ükski eestlane ei saa endale sellist luksust lubada. Ükski meist ei pääse viisavabalt Venemaale. Halli passilised aga ratsutavad mööda Euroopat ringi nagu tahavad.

e
elektritsaabtasuta/ 19. oktoober 2018 13:12
Miks sa valetad ? Sakslased tunnistati lindpriiks Eesti riigi poolt juba Vabariigi loomise alguses. Saksamaale naasenute sakslaste seadus on kehtetu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee