Eesti uudised

Lisatud Eesti Posti kommentaar.

Eesti Post plaanib järk-järgult sulgeda iga neljanda postkontori (50)

Ohtuleht.ee, 19. oktoober 2018 12:58
Foto: Teet Malsroos
Konkurentsiamet andis eelmisel nädalal Eesti Postile, mis tegutseb Omniva kaubamärgi all, loa sulgeda iga neljas postkontor.

Eesti Post esitas tänavu juunis konkurentsiametile taotluse, et unisversaalse postiteenuse (UPT) tegevusluba muuta ja vähendada kohustuslike postkontorite arvu 201ni. UPT loa järgi pidi firma riigis lahti hoidma 320 postiasutust, tegelikult oli neid mullu lahti 311, kirjutab Lääne Elu. 

Eesti Posti kinnitusel hakkavad postiteenust pakkuma kirjakandjad, keda hajaasustusega piirkonnis koju kutsuda. 

Konkurentsiamet ei lubanud Eesti Postil nii palju kontoreid sulgeda, pärast analüüsi otsustas riigiamet, et 2019. aasta lõpuni peab riiki jääma 245 postkontorit. 

Eesti Post: tegevusloa muutus ei tähenda postkontorite sulgemise plaani

"Omniva olulisemaid eesmärke on teenuse tagamine kõikidele Eesti inimestele ning postivõrgu muutmisel on meie jaoks kõige olulisem, et teenus jääb igaühe jaoks mugavalt kättesaadavaks," kommenteerib Eesti Posti juhatuse esimees Ansi Arumeel. 

Kuigi konkurentsiamet on muutnud Eesti Posti universaalse postiteenuse tegevusluba, kehtestades minimaalseks postiasutuste arvuks 245 (varem 320), ei tähenda tegevusloa muutus postiasutuste sulgemise plaani tegevusloas toodud miinimumarvuni.

"Mis tahes muudatusi plaanides kohtume alati kõigepealt kohaliku omavalitsusega, sest nemad teavad kohalikke olusid kõige paremini," kinnitab Arumeel. 

Samal teemal

14.01.2019
Omniva juht andis riigikogus aru, miks kirjad ja ajalehed saabuvad suure hilinemisega
22.10.2018
Ettevõtlusminister peatas postkontorite sulgemise plaani
08.07.2018
Seisukoht | Postiteenus vaid kannatlikele
04.07.2018
Eesti Post sulgeb uuest aastast Tallinna postimaja postkontori

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee