Eesti uudised

Loomaarst: "Need numbrid on täiesti meelevaldsed!"

Loomasõber levitab õudusjutte koeri tapvast taudist (23)

Kristiina Tilk, 19. oktoober 2018 12:07
Loomaarst soovitab vältida võimalust, et koer saab poriloigust vett juua, nii on tõenäosus viirusesse nakatuda väiksem. (Pilt on illustratiivne) Foto: John Daniels/ARDEA (Vida Press)
"Hoiatuseks, kes pole kursis: Kalamaja kandis levib haigus nimega leptospiroos, mis koertele eluohtlik. Sõbranna koer haigestus ja suri sellesse kahe päevaga," seisab Facebooki postitatud teates.

Lisaks tuuakse välja, et on hirmuäratavalt suur hulk koeri, kes on viimase kahe nädalaga haiguse tõttu oma otsa leidnud või sellesse nakatunud.

Kui üks naine püüab pöörata tähelepanu sellele, et küsis kiirabikliinikust järgi ning need numbrid olevat väljamõeldis, saab ta postituse autorilt paraja peapesu ning soovituse enam mitte tema poolt tehtud postituse all sõna võtta. 

„Kui sa loed postitust siis esimese sõna järel saab iga normaalne inimene aru, et tegemist hoiatusega. Ma ei oska öelda kas see number on 100% tõene, aga tegemist pole kuulujutuga vaid otse infoga, mis jõudis eile minuni. Kui see vaid ühest kliinikust tulnud siis ei tea ju, mis üleüldiselt toimub, seega on vaid positiivne end ohtudega kurssi viia. Palun enam mitte postitada siia,“ kirjutab postituse autor.

Loomaarst soovitab vältida võimalust, et koer saab poriloigust vett juua, nii on tõenäosus viirusesse nakatuda väiksem. (Pilt on illustratiivne) Foto: John Daniels/ARDEA (Vida Press)

Staažikas loomaarst ning Loomade Kiirabikliiniku juhatuse liige Valdeko Paavel kinnitab, et need numbrid on siiski täiesti meeldevaldsed ning nii palju neid juhtumeid kindlasti olnud ei ole.

Et leptospiroosi tõesti esineb ning ennekõike just praegusel niiskel perioodil ning tegemist on eluohtliku haigusega, millel neeru- või kopsuvorm, Paavel ümber ei lükka. 

"Seda haigustekitajat (bakterit) levitavad peamiselt närilised. Koerad nakatuvad sagedamini poriloikudest ja mujalt saastunud vett lakkudes. Kuna ilmade jahenedes otsivad närilised talvitumiskohti ja liiguvad rohkem majadesse või nende lähedusse, käivad nad ka koerte kaussidest söömas-joomas ning ka sel viisil võib nakkus korrani jõuda," sõnab Paavel.

Koerte vaktsineerimist tõve vastu peab Paavel eluliselt oluliseks ning kindlasti tuleks kasutada neljavalentset vaktsiini. Leptospiroosi vastu vaktsineeritakse üks kord aastas.

"Ometi ei anna ka korrektne vaktsineerimine alati 100% garantiid, sest haigustekitajal on tegelikkuses rohkem kui neli erinevat tüve," lisab Paavel.

Lisaks soovitab ta keelata koertel poriloigust joomine ning puhastada regulaarselt õues olevaid koerte toidunõusid. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee