Krimi

VIDEO | Kriminaalpolitseinik: pere hülgas rahanappuse pärast väikelapse (66)

Toimetas Kadi Raal, 19. oktoober 2018, 11:39
Paik, kust 2008. aasta sügisel hüljatud väikelaps leiti.  Tairo Lutter
Ühel külmal sügishommikul kümme aastat tagasi leidis juhuslik möödakäija Tallinnast alajahtunud väikelapse, meenutas kriminaalpolitseinik Hannes Kelt oma kõige meeldejäävamat väljakutset ja lisas, et on puhas ime, et väikene tüdruk eluga pääses. 

Toona jäi hommikul koeraga Tartu maantee mahajäetud majade juures jalutanud naisele silma lapsevanker. Lähemalt uurides leidis ta vankrist umbes kahe-kolmeaastase lapse. 

Naine andis oma avastusest koheselt teada politseile ning kutsus alajahtunud tüdrukule kiirabi, kes lapse haiglasse toimetas. 

Ent lapse isikut ei õnnestunud politseil kuidagi tuvastada. Laps ise ei olnud võimeline ühtegi sõna rääkima, ka temaga kaasas olnud esemed ei andnud ta päritolu kohta ühtegi vihjet.

Seega pöördus politsei meedia poole, lootuses, et kusagil leidub keegi, kes lapse ära tunneb. Soovitud tulemust see ei andnud. 

Kuid kolm-neli päeva hiljem pöördus politsei poole mees, kes väitis ennast seda last teadvat. 

Õhtuleht, 13. oktoober 2008.  Õhtulehe arhiiv

"Sealt läks asi huvitavaks. Et miks just tema ja miks nüüd ja mitte varem," meenutas Kelt. 

"Selguski, et tema oli see mees, kes selle lapse sinna viis ja tal oli hakanud südametunnistus piinama," lisas politseinik. 

Politseil õnnestus tuvastada, et sotisaaltoetustest elanud mees ja tema abikaasa jätisid lapse hüljatud majade juurde lootuses, et keegi ta sealt leiab. "Sellises asukohas on see päris keeruline tegelikult. Puhas juhus, et see naisterahvas seal oli," ütles Kelt. 

Hüljatud tüdruk polnud paari lihane laps, vaid Venemaal elava sugulase oma. Et peres oli veel mitu lihast last ning majanduslik olukord polnud kiita, tundus lapse hülgamine neile kõige parema viisina probleemi lahendada, meenutas Kelt. 

Politseiniku sõnul pani see juhtum teda mõtlema selle peale, kui palju on Eesti ühiskonnas veel inimesi, kes on nii väljapääsamatus olukorras, et paariaastase lapse hülgamine külmal ajal näib hea mõttena. 

Õhtuleht, 17. oktoober 2008.  Õhtulehe arhiiv

Samal teemal

15. oktoober 2008, 19:21
Sugulased hülgasid tüdruku ilmselt vaesuse tõttu
13. oktoober 2008, 14:43
Leidlaps jääb lastehaiglasse veel paariks päevaks

66 KOMMENTAARI

l
lugeja 22. oktoober 2018, 13:36
See ju 10 a. vana lugu. Ehk võiks nüüdseks avaldada, mis lapsest edasi sai, kas leidis endale hea pere või sirgub lastekodus?
t
tsaar1918 20. oktoober 2018, 20:21
minul oli yunduvalt hullem lugu.ma käisin läbi tõelise põrgu,kus suremus oli 100%,kuid ,tänu jumalale ,olen elus.
Loe kõiki (66)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee