Maailm

Vene meedia süüdistab Krimmi koolirünnakus lääne kultuuri (23)

Ohtuleht.ee, 19. oktoober 2018 10:37
Foto: AP/Scanpix
Kremli rahastatud RT ning riigitelevisioon on võrrelnud Kertši ohvriterohket koolitulistamist 1999. aasta Columbine'i veresaunaga.

RT sõnul leidis vähemalt 20 ohvriga päädinud rünnak aset tänu lääne kultuuri mõjutustele, vahendab CNN. Kanal märgib, et kaks rünnakut on äärmiselt sarnased.

Samal teemal

Columbine'i tulistamine leidis aset 20. aprillil 1999 USA-s Colorado osariigis. Tulistajateks olid sama keskkooli õpilased Eric Harris ja Dylan Klebold. Rünnakus hukkus 12 õpilast ja üks õpetaja. Pärast tulistamist sooritasid Harris ja Klebold kooli raamatukogus enesetapu. Lisaks tulistamisele korraldasid Harris ja Klebold plahvatuse kooli kohvikus. Vladislav Rosljakov kandis tulistamise ajal Harrisega identseid riideid ning isegi sooritas enesetapu samal viisil kui Harris - raamatukogus, lasuga pähe.

Vene riigitelevisioonis esinenud poliitanalüütik Sergei Mihajev sõnas 18aastasest tulistajast Vladislav Rosljakovist kõneldes aga otse: „See inimene oli lääne kultuuri tugeva mõju all. Lääne subkultuur ehitab oma maatriksi vägivalla kultusele põhinedes. Õigus on sellel, kel on relv. Ja see on puhtalt ameerikalik lähenemine antud küsimusele,“ lisas ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee