Eesti uudised

Tegijal juhtub? ERR viskas prügikasti uue telemaja projekteerimisele kulutatud 3,8 miljonit eurot (41)

Juhan Haravee, 18. oktoober 2018 21:10
MILJONIVAADE : Eks saab näha, kas ERRi haldusdirektor Janar Vilde vaatab kolme-nelja aasta pärast  vastvalminud telemaja katuselt rahulolevalt Tallinna lahele, nagu mõned aastad tagasi, kui Gonsiori tänaval asuv raadiomaja sai põhjalikult uueks vuntsitud.Foto: Arno Saar
Ruumikitsikuses vaevlev ja pidevat tehnilist nüüdisajastamist vajav rahvusringhääling vaatab lootusrikkalt tulevikku, kus terendab rahvusvaheline konkurss uue telemaja projekteerimiseks. Mis sai aga 3,8 miljonist, mis kulutati Tuisu tänavale kerkima pidanud telemaja projekteerimisele? Kas kena summa riigi raha lastigi niisama tuulde ja keegi ei vastuta?

Raadiomaja sisehoovi kavandatud uue telemaja projekteerimiseks eraldatakse tuleva aasta riigieelarvest 1,5 miljonit eurot. ERRi haldusdirektori Janar Vilde sõnul on telemaja võrreldes sel kümnendil renoveeritud raadio- ja uudistemajaga jäänud seni tõepoolest vaeslapse ossa ning projekteerimiseks lubatud 1,5 miljonit eurot tõotab esimest otsustavat sammu kitsikusest pääsemiseks. „Lähiajal planeerime välja kuulutada ka rahvusvahelise konkursi sobivaima arhitektuurse lahenduse leidmiseks,“ ütleb Vilde.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

26.03.2019
ERRi juht Erik Roose: on avalik saladus, et operaator, kes üldplaani võtab, ei ole kõige kiirem ja krapsakam
23.10.2018
Ekspert vastab: millal tabab meid järgmine kinnisvarakrahh
17.10.2018
VIIMANE KATSE? Riik puhus teletegijate lootused uuest majast taas hõõgvele