Eesti uudised

ÕL VIDEO | TOIDUHINNAD TÕUSEVAD! Vaata, mida seekord toidutootjad põhjenduseks toovad (97)

Kristel Veerus | Video: Martin Ahven, 18. oktoober 2018 16:39
Foto: Martin Ahven

Toidu- ja joogitööstusel on keerulised ajad. Tootmiskulud ja maksud aina kasvavad, eelmise aasta vesine sügis ja selle aasta põuane suvi vähendasid teraviljasaaki. See tähendab, et kodumaise toidu hind tõuseb.

Toiduliidu juhataja Sirje Potisepa sõnul kasvasid 2018. aasta esimesel poolel toidu- ja joogitööstuse kulud üle kahe korra kiiremini kui müügitulu. Tööstuse kogukasum vähenes möödunud aastaga võrreldes poole võrra ja kõige suuremat rolli mängis selles joogitööstuse kasumi langus.

2019. aasta üheks tähtsamaks märksõnaks kujuneb Potisepa hinnangul kindlasti piirikaubandus, mis juba ammu joogitööstusest kaugemale ulatub. „Piirikaubandus on tänaseks mõju avaldanud kogu Eesti ettevõtlusmaastikule ja toonud kaasa massilise muude kaupade ostu Lätist. Kui Lätti minnakse, siis ikka niiöelda täisraha eest. Võetakse paagid bensiini täis, ostetakse toidukaupu kaasa, ostetakse istikuid, seemneid, ehituskaupu, mööblit ja loomulikult alkoholi,“ ütles Potisepp ja lisas, et piirikaubanduse tegelikku mõju pole tänaseni hinnatud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

29.11.2018
Lätis pole kaup nii soodne, kui arvatakse
18.10.2018
KÜTTEKULUD TÜHJENDAVAD TASKUID: kuidas muutub toasoojuse hind Eesti linnades
18.10.2018
ÕL VIDEO JA GALERII | Lõputud nummerdatud kastivirnad, hiigelkäru ja autokülmik ehk Kuidas jõuab toidukaup veebipoest kliendi ukseni?
21.09.2018
Eesti porgand on aastaga 40 protsenti kallinenud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee