Krimi

„Breaking Bad” Rakvere teismelise moodi: suve algul varastas jäätist, sügiseks jõudis palju kaugemale (9)

Ohtuleht.ee, 18. oktoober 2018 12:59
Rakvere tarva pilgu all toimetas usin pisivaras.Foto: Robin Roots
Ilmselt on iga pisipäti esimene kuritöö midagi väga triviaalset ja odavat, kuid järkjärgult kasvab isu ja lõpptulemus võib olla juba kordades suurem. Täpselt nagu USA kultussarjas „Breaking Bad”, kus vähihaige Walter White alustas keemiaõpetajast narkokokana, aga lõpetas massimõrvarina.

Selle suve lõpus sattus Rakveres kohtu alla alaealised vargad, kellest aktiivseim 7. klassi lõpetanud poiss alustas oma vargusi lapselikul kombel neljast Magnumi jäätisest. Aastaid tagasi kasutati hüüdlauset „Et suvi ei läheks hukka” laste meelitamiseks aktiivsele suvele. Pätipoiss tahtis ka ise suvel aktiivne olla ja asus suvel hoogsalt vargustele. Esimene jäätisevargus jäi juuli keskele, kuid kümmekond päeva hiljem varastas poest juba JBL kõlari ja erinevaid kondoome. Kondoomidega jäi küll vahele ja pood sai need tagasi. Tegelikult oleks loo peategelane võinud juba siis vangi sattuda, sest alles mais lõpetati tema suhtes kriminaalasi ja ta oleks pidanud kahe vargusepisoodi pärast ÜKT-d tegema.

Möödus kõigest kaks päeva, kui poiss varastas neli juustu-singi baguetti. Veel paar päeva hiljem lõi ta kampa alla 14-aastase sõbraga ja poest veeti ära terve hunnik energiajooki. Veel paar päeva hiljem läks Grossi poest poisile põue hapukoore-sibula maitsega maapähklid. Veel paar päeva hiljem oli kord Snickersi ja Bounty šokolaadide kallal.

Möödus paar nädalat ja saabuma hakkas sügis, mistõttu läks noorpätt kaasosalistega spordipoodi ja vedas sealt ära Nike’i ja Adidase dresse, t-särke ja jalatseid.

Kooli alguseks muutus siiamaani Snickersi, maapähklite ja energiajookidega harjunud nooruki maitseeelistus ja vahetult enne esimest koolipäeva vedas noormees koos alla 14-aastase sõbraga Selverist ära neli pudelit Viru Valget. Turvamehele jäädi vahele ja seetõttu võib olla täitsa võimalik, et järgmisel päeval ärgati vähevalutava peaga, kuid järgmisel hommikul mindi poodi tagasi ja veeti ära kuus pudelit Caribba Negro Jamaica rummi.

Noorte maitsemeel arenes tormiliselt ja järgmisena üritati alanud kooliaastat tähistada varastatud viski Jim Beani ja Jack Danielsiga, kuid poisid kukkusid taas vahele ja nüüd politseile aitas. Noored saadeti kohtusse. Ehk kui iga lapsevanema õuduseks on suvi alapealkirjaga „neiust sirgub naine”, siis selle poisi vanemad said tähistada suve „jäätisevargast sirgub joodik”.

Kohus poissi trellide taha ei saatnud, vaid saatis ta aastaks Tapa erikooli ehk poliitkorrektse nimega Maarjamaa hariduskolleegiumi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee