Krimi

FOTO | Politsei tabas staažika varganäo (9)

Silja Ratt, 18. oktoober 2018 09:34
Kinnipeetud varasFoto: kuvatõmmis: twitter.com/TJervson
Politseil õnnestus kolmapäeval tabada mees, keda on korduvalt varguste eest karistatud. Viimasel ajal on pätt tegutsenud Harju- ja Raplamaa piiril Aespa, Kiisa ja Roobuka piirkonnas.

Põhja prefektuuri varavastaste kuritegude talituse juht Toomas Jervson ütles Õhtulehele, et kinni peetud 30-aastane mees on vähemalt kahel korral ka kauplustesse sisse tunginud.

Samal teemal

"Talle on esitatud kahtlustus kuues varguses ning karistuse osas on veel vara rääkida, kuna menetlus on alles algfaasis. Ta tegutses meie andmetel alates selle aasta septembrikuust ja informatsiooni kogumise käigus oli meil võimalik tema varasema käekirja järgi teda tuvastada," kirjeldas Jervson, kuidas pätile jälile saadi.

"Antud mees tegutses hommikusel ja päevasel ajal, mistõttu tema kahtlane tegutsemine oleks võinud jääda inimestele silma. Kahjuks jõudis info meieni alles siis, kui kuritegu oli juba toime pandud," nentis Jervson.

"Samuti oleme märganud, et paljud elukohad on kasutusel rohkem suveperioodidel ning majad seisavad enamus aastast tühjana. Eluhoone turvalisemaks muutmisel aitab kindlasti ka valvesüsteem, kuid soovitan tunda ka enda naabreid, sest siis jäävad võõrad inimesed paremini silma. Kui märkate võõrast inimest, kes liigub ringi sihitult, ronib üle aia või on naabri aias võõras inimene, siis kindlasti soovitan täpsustada, kellega on tegu või teavitada kahtluse korral politseid."

Samal teemal

04.03.2018
„Pealtnägija“: grusiinist ärimees ostab Eestis kokku elurajoonide teid ning küsib kohalikelt renti
28.05.2012
Saku vallas põles suvila lahtise leegiga