aga hirmus on see, et tatikad on kõik ennast peegliees imetlemas ja nälgivad või ostavad ja söövad igasuguseid pudrusid ja muudkui treenivad, spordijoogid, lisaks unevastased joogid, meie ilm on arutu. Väga kahju, aga noored lugedes - lõpetage see teiste ees ennast ilusaks tegemisel ja baabade ees oma neitsimoodi lihade demonstreerimine
siis vçib inimene kinno vçi teatrisse minna vçi lugeda midagi tarka raamatust vçi telekat vaadata. Vçib ka rattaga sçita.On palju huvitavat mida teha , marjule, seenele sçita jne. Seega Margus, sina oled kodanik meie ûĥiskonnas, kes ei oskagi midagi teha peale jççstimise
süüdi arstid ja õed, kes ei selgitanud perele ega noormehele haiguse tõsist olemust. Samuti arstlik komisjon, kes lubas sellise poisi sõjaväkke!!! Tuleb uurida arstliku komisjoni tegevust. Aordirebendiga midagi enam ei tee, ära hoida oleks õnnestunud. Ja kus oli õigel ajal perearst???Miks pere ei olnud teavitatud nagu vaja???
Mu pojal oli 80ndatel Perthese haigus, s.t. parema puusaliigese nekroos, ta pidi 5 aastat karkudega käima, jalg oli vahel venituse all jne. Arst ütles, et vähemalt üks hea asi on sel haigusel: pääseb sõjaväest. Kui tuli vabadus ja pojal aeg sõjaväkke minna, võeti lahkesti vastu, Sama lugu: poeg tahtis ise minna, kuigi meditsiiniliselt poleks seda teha tohtinud.
Minu poeg just käis seal arstlikus komisjonis ja võeti ka oma haige seljaga sisse, kuigi selg ei talu koormusi, hüppamisi, raskuste kandmisi jne. Oli ka ortopeedi ja perearsti tervisetõend, aga sellele seal eriti tähelepanu ei pööratud. Öeldi et teed vähem ja saad kergema koti :) Psühholoog oli eriline huumor - küsis 2 küsimust - kas koolis narriti (koolist on möödas 3 aastat) ja kas peresuhted kodus on korras. Kogu lugu - võid minna. Kusjuures poisid pidi kohale minema 8-ks hommikul ja kogu see jant kestis õhtul 6-ni - isegi vahepeal süüa ei saanud, kuna ära ei saanud käia. 10 tundi sisuliselt lihtsalt passis ja ootas, söömata. Neid tervise nõudeid on leevendatud - ehk siis sisuliselt kõik võetakse vastu, statistika on ilus, aga hiljem kukuvad siiski osad välja tervise tõttu
Poiss ei tahtnud kasuisast kehvem olla! Kodune eeskuju on ju nakkav. Mina leian, et sport sandistab lihtsalt inimest, kui seda tehakse au ja kuulsuse nimel. Tasa sõuad, kaugemale jõuad , ütleb vanasõna!
tahtis minna. ma tean ka ühte, kes ise tahtis minna. läkski. pole tema ema näinud, et küsida, kuidas lapsel läheb. aga sellel poisil oli ka südamega probleeme.
Nagu artikli mõttes aru saada on, puudub kaitseväes tervisekontroll ja meditsiiniline järelvalve. Ehk teisisõnu: kaitsevägi ei tea millise tervisega sõdurid neil üldse aega teenivad. Uus tase, aga see-eest Eesti oma tase. Well.
ma olin 40 eluaeg sporti teinud läksin eestis arstile et ei jaksa enam öeldi vaata passi aasta hiljem Soomes elades läksin arstile 2 nädala pärast oli rinnus stimulaator ja sydameaordis 2 stendi
Kunagi NSVL aegadel, peale korvpallur Aleksander Belovi surma kirjutati kuskil, et tema südameprobleemid olid kas kaasasündinud või ammu teada ja et ehk tippkoormustel harjutamine võimaldas Belovil nii kaua elada, muidu oleks ehk varem surnud (ise ei ole arst ja ei oska selle väite tõepärasuset midagi arvata) Aleksandr Belov, 26, korvpallur Ta oli korvpallur, kes maailma spordiajalukku jääb igaveseks 1972. aasta Müncheni olümpiamängude finaalis visatud võidukorviga, mille abil Nõukogude Liit sai oma esimese olümpiakulla korvpallis ja ameeriklased pidid esmakordselt leppima hõbedaga. Belovi karjäär oli äärest ääreni kulda täis, ta tuli ka maailmameistriks (1974) ja Euroopa meistriks (1969, 1971). Lisaks võitis ta Leningradi Spartakiga liidu meistrivõistlused (1975) ja Saporta karika (1973, 1975). 2.01 pikk keskmängija suri 3. oktoobril 1978. aastal harvaesinevasse südamekasvajasse. Sel hetkel oli ta kõigest 26-aastane.
A oli 1974. Mängisime Lenskas /spordikool/ , Spartaki spordihallis. Nublud veel olime. Peale meie mängu tuli NSVL koondis harjutama, Olime neile nabani aga olemas signatuur A. Zharmukhamedov*ilt, S.Kovalenkolt, S.Belovilt ja M.Paulauskaselt..!! Olid ajad..!
Keegi l6i templi ja andis loa minna s6javäkke Eesti Kaitseväe arstlikuskomisjonis!!! See, kes seda tegi. Keegi peab vastutama 100%. Nyyd yritatakse kinni mätsida, kasutatakse murdunud ema ära intervjuus, et kaitseväge kaitsata! Teate, mind isiklikult puudutab see lugu. Isiklikult. Nii palju korraga leinas ja murdunud inimesi korraga ma pole veel näinud. Tegu oli tubli noore ja armsa inimesega.
Ära loba asjast mida sa ei tea. hetkel on sinu arust ka süüdi urologid, pulmonoloogid jne. Kui tahad kedagi süüdistada, sis tee seda konkreetselt aga ära aja vahtu suust välja.
kaastunne lähedastele. Ma ei tea, kes seal otsustavad "kõlbulikkuse" üle. Aga kui on olemas terviserike siis see kajastub ka arstide juures saadud paberitest. Arvan, et eeskätt võetakse haigeid kui simulante ja iga hinna eest saadetakse sõjaväkke, ei süvenetagi tegelikku probleemi. Koomiline on aga tõsiasi, et paljud meie poliitikud , kes räägivad kaitseväe teemadel ei ole käinud EV sõjaväes.
Mind võeti ajateenistusse Neuralgia kolmiknärvi põletiku diagnoosiga- ehk mis on niiöelda ravimatu haigus mis põhjustab valu näos/rinnus mille sain enne kaitseväkke tulekut arstlikus komisjonis läbi eriarsti, ajateenistus ülessandeid mõjutab antud haigus väga tõsiselt, "laatsaretis" soovitati võtta ibumetiini ja tablette mille tagajärjel sain maovalu ja edas soovitati laatsaretist võtta mao tablette mis peaksid magu kaitsema ja mao valu ära võtma, edasi tekkis kogu sellest tablettide võtmisest söögi isu langus, iiveldus peale söögikordi jms, edasi sain Neuroloogi juurde konsultatsiooni kes kirjutas Antidepressandid haiguse vaos hoidmiseks mis põhjustavad kõrvalmõjuks tugeva sõltuvuse, uimasuse, tohutu soovi koguawg pikutada ning mõttetöö tugeva häire. Minuga aega teenimas on veel mitu kannatajat kes võitlevad kas suurema või pisema tervise probleemiga mis takistavad täisväärtuslikku aja teenimist ning pigem tervise probleemid süvenevad teenistuses mis mõjutab ka inimest üldkokkuvõttes vaimselt. Ise näen tõsist probleemi kaitse-resursside ameti meditsiini süsteemis mis tuleks tuua avalikkuse ette!
Ise käinud ja näinud. See artslikkomisjon on täielik klounaad. Endal on südamerike ja käisin arstlikus komisjonis - seal öeldi et südamerike on, et lähed aega ikkagi teenima, aga "piirangutega" ja mida see tähendas? - mitte si__agi. Tuli sõjaväe kutse - läksin siis sõjaväkke kohale - seal tehakse ka alguses arstlik ülevaatus - seal öeldi "et kui sind siia saadeti, siis järelikult on kõik hästi" ja tegin täpselt sama koormusi. (sellest piirangust polnud midagi kasu) Siis pärast pikka kaikavedu tehti ikkagi seal veel uuringuid mitmes kohas EKG jne. Siis ikka jõuti järelduseni et ei tohi koormusi teha ja saadeti koju ja võeti arvelt maha.
aga seal ju mitte si---gi ei tehta kah, esimesed 3 kuud ainult. Ja muidu, ajateenuse jaoks on vaja ennast ette valmistada, siis ei teki ka tervisejamad. Olen näinud küll ja küll, kuidas need noored kohalikus metsas rivis jooksevad- tempo aeglane aga isegi seda pooled ei suuda hoidma
Miks ei pea teadma? Miks on Eeestis ja eeeestlase seas see oma tervise teema nii hull ja hell? Mitte ühelgi maal ei tehta sellest nii suurt numbrit kui eeeestlaste seas! Kui lahkub mõni prominentne figuur siis alati teavitatakse üldsust ka sellest millesse ta suri. See näitab austust tema elus olevate lähedaste ja sõprade suhtes. Peast haige on see kellele on suva millesse tema sõber suri!
Minu Sõbral on sama jama südamega aga teda sõjaväkke ei võetud. Öeldi kohe ,et ei kõlba. Kuidas sai komisjon Südamehaige poisi edasi lasta? Kui arstlik komisjon ei oska enda tööd teha siis mis on nende mõte? Sellel emal on täielik õigus see süsteem kohtu alla anda.
kunagi punaarmees peksti mu sõber tsurkade poolt surnuks! Kui ema oleks proovinud siis süsteemi vastu minna, oleks lõpetanud laagris. Vot sellised ajad olid!
Arstlik kontroll iga kahe aasta tagant mõnes muuski asutuses on see, et saad arsti kokkuvõtte---võid töötada. Minu tööpartner seda südame pärast ei saanud, aga omal riisikol töötas edasi---ja suri infarkti!
vabatahtlikud siis ei läbigi tervise kontrolli? Noo see on vast uudis,10 aastat tagasi ei lastud vabatahtlikku tervise kontrollist läbi ,nüüd siis juba ei tehtagi kontrolli vabatahtlikele.
Minu Sõbral on sama jama südamega aga teda sõjaväkke ei võetud. Öeldi kohe ,et ei kõlba. Kuidas sai komisjon Südamehaige poisi edasi lasta? Kui arstlik komisjon ei oska enda tööd teha siis mis on nende mõte? Sellel emal on täielik õigus kes iganes poisi edasi lasi kohtusse anda.
Karukene, Sulle ei ole kindlasti antud teada, mis jama oli Sinu sõbra südamega (sõbra enda andmetel) või milline oli selle noormehe südamerike (ajalehe andmetel). Esine natukene tagasihoidlikumalt . Kaastunne lahkunu perekonnale. Mõtelge nendele õnnelikele aastatele, mis olid teile antud enne poja ingliks saamist.
Kaastunne perele. Inimesed ikka surevad. Ema ütlus ju, et tahtis ikka haige südamega sporti teha. Ajateenija pingutas ja ei hoidnud eelkõige ISE ennast. Noored mehed ei tunnista sageli enda haigust.
Pigem küsiks, et kes see arst ta komisjonist läbi lasi? Kuna südameprobleemid olid emal teada siis on need järelikult kunagi arsti poolt diagnoositud. Hetkeseisuga peaks arstliku komisioni arstidest keegi vastutuse võtma kes ta ajateenistuse kõlbulikuks hindas.
oli üks terve poiss,isal-emal ainus laps ja ta kukkus jooksu ajal kokku. Oli veidi palavikku, nii 39-40 vahel , see polnud nõukogude soldati jaoks probleem. Tema ema ei suutnud kuni oma surmani mõista sellist inimlikkust
see on siis rumalus, kui küsin, miks tapetakse / 18. oktoober 2018 10:38
rahu ajal meie noori. Olen näinud noort , kes ajateenijatena saadeti koju tinakirstus Olen näinud kordusõppustelt tulnud 2 noort meest,kes said Cernobõlis terviseparandust ja maeti üsna kiiresti.