Foto: Robin Roots
Toimetas Triinu Laan 17. oktoober 2018 17:11
Tallinnas Kakumäel laupäeval juhtunud gaasiõnnetuse järel haiglasse viidud kolmas laps suri, teatas Tallinna lastehaigla.

"Tunneme lapsevanematele sügavalt kaasa kõigi kolme lapse surma puhul.
Samuti edastame vanemate palve võimaldada neile leinamiseks privaatsust ja rahu sellel raskel ajal," teatas haigla.

Laupäeva õhtupoolikul leiti Tallinnas Kakumäe elamurajoonis asuvast eramajast nelja- ja seitsmeaastase lapse surnukehad.  Kolmas laps viidi haiglasse, kus ta täna hommikul kell 11 suri. 

Mis põhjustas traagiliste tagajärgedega õnnetuse, pole veel teada. Prokuratuuri teatel oli laste surma põhjus esialgseil andmeil gaasimürgistus. Kas surma põhjustas torudest lekkinud majapidamisgaas või kaminas tekkinud vingugaas, peaks selguma ekspertiisi käigus umbes nädala jooksul.

Politsei on juhtunu uurimiseks käivitanud kriminaalmenetluse ning järelevalvemeneltust alustas ka gaasiohutuse eest vastutav Tehnilise Järelevalve Amet.

Gaasiga seotud õnnetusjuhtumid on viimastel aastatel oluliselt sagenenud. Antud juhtum on erakordne, kuna kõnesaluse hoone ehitust alustati 2005. aastal. Seega ei ole tegemist vananenud seadmetega.

Käesoleval aastal (kuni 17.10) on päästeamet reageerinud 356 gaasiga seotud sündmusele. Gaasipaigaldisest põhjustatud õnnetuste tõttu on surnud viis inimest.