Eesti uudised

MART HELME: diktaatorid on kõrilõikajad ja kaabakad! (93)

Liina Hallik, 17. oktoober 2018 14:16
Mart HelmeFoto: Martin Ahven
EKRE liikme Kadri Vilba palju kära tekitanud intervjuu tõstatas küsimuse, kas ehk on maailmas veel diktaatoreid, kelle heateod on kõige kurja varjus, mis nad korda on saatnud, ülekohtuselt tähelepanuta jäänud.

„Oh jätke järele ometigi! Mis te sellist asja minu käest küsite?” hüüatab EKRE juht Mart Helme küsimuse peale, kes diktaatoritest, lisaks Hitlerile, on koos kõige kurjaga inimkonnale andnud ka midagi head. „Mina näen seda asja täpselt niimoodi, et diktaatorid on kõrilõikajad ja kaabakad ja enamikul juhtudel on oma rahvas nad maha tapnud. Ja täpselt niimoodi ma seda näen!”

„Kui te arvate, et ma olen diktaator ja toetan diktaatoreid, siis mina, erinevalt teist, mäletan seda hirmu, mis valitses Eestis Stalini perioodil,” pahandab Helme. „Nii et ärge tulge mulle mingitest diktaatoritest rääkima!”

EKRE liige Kadri VilbaFoto: ekre.ee

Samal teemal

Helme lisab, et see kuidas käituti Postimehele antud intervjuus Kadri Vilbaga on halva ajakirjanduse kõige parem näide. „Niimoodi inimest ei kiusata, inimesele ei esitata selliseid suunatud küsimusi, inimest ei ahistata ja ei alandata. Kui te arvate, et teil on ajakirjanikena õigus inimesi, kes on poliitikas, ahistada, alandada, neile valesid sõnumeid suhu panna, pärast lehtedesse panna valepealkirju, desinformeerivaid pealkirju, siis te ei ole mitte ajakirjanik, vaid propagandatöötaja!”

Teisipäevases veebisaates “Otse Postimehest” EKRE naisi esindanud Kadri Vilba viitas intervjuus muu hulgas Adolf Hitleri teenetele. Vilba sõnul tegi Hitler palju halbu asju, aga tänu endisele diktaatorile on Saksamaal nüüd näiteks tugev ja hea teedevõrgustik. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee