Maailm

Krimmis asuvas kolledžis toimusid plahvatus ja tulistamine, hukkus vähemalt 18 inimest (48)

Piret Kütt, Greete Kõrvits, 17. oktoober 2018 13:13
Foto sündmuspaigaltFoto: Tass/Scanpix
Krimmi poolsaarel Kertšis asuvas polütehnilises kolledžis toimus kolmapäeva pärastlõunal plahvatus ja tulistamine. Vene meedia teatas esialgu 10 hukkunust, kuid hiljem tõusis arv 18ni. Viga sai 39 inimest. Tulistaja sooritas enesetapu.

Surma toonud plahvatus toimus Voikova tänaval asuva õppehoone sööklas, vahendas Interfax. Lisaks plahvatusele korraldas kurjategija koolimajas ka tulistamise. Teada on, et osad ohvrid hukkusid tulistamise tagajärjel, ent täpset arvu pole veel kindlaks tehtud. Haiglatesse toimetasid päästjad 39 vigastatut.

Kui mitmed meediaväljaanded kirjutasid esmalt, et tegemist võis olla gaasiplahvatusega, kinnitas hiljem Krymgazseti pressiesindaja Julia Maksimenko Interfaxile, et neil puudus õppeasutusega selle aine tarnimiseks lepe. 
Foto sündmuspaigalt Foto: Tass/Scanpix

Kinnitamata andmeil leiti kurjategija kuulihaavaga surnukeha õppehoone teiselt korruselt. Siseministeeriumi allika sõnul kahtlustavad õiguskaitseorganid plahvatuse korraldamises 18aastast kolledži õpilast Vladislav Rosljakovi. Sündmuspaigal viibinute tunnistusest selgus, et kahtlusalune oli lahkunud sööklast vahetult enne kärgatust. Ka oli varasemalt levinud info, et noormees teeb lõhkeainetega katseid. Kahtlusalune sooritas enesetapu.

Tulistamisel kasutas Rosljakov 12kaliibrilist jahipüssi, mille loa olevat ta saanud kuu aega tagasi. Noormehe ema töötab ise ühes haiglas, kuhu kannatanud viidi. Ema toimetati töölt ülekuulamisele.

Vene terrorismivastase komitee andmeil põhjustas plahvatuse seni tuvastamata seadeldis. Kui esialgu kinnitas Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov, et tegemist oli kindla peale terroriaktiga ning süüdistused hakkasid juba lendama ka Kiievi suunal, siis paar tundi pärast tragöödia toimumist käsitlesid uurijad toimunut juba mõrvana.

Hukkunute lähedastele on kaastunnet avaldanud nii president Vladimir Putin kui peaminister Dmitri Medvedev. Meedia sõnul on enamus ohvritest õpilased. Kolledži näol ei ole tegemist ülikooliga, enamik õpilasi on teismeeas.