Galeriid

GALERII | Liiga kõrgete aktsiiside vastu protestijad on jälle hoos. Seekord avaldatakse meelt Toompeal (78)

Toimetas Silja Ratt, 17. oktoober 2018, 13:48
Meeleavaldus ToompealFoto: Teet Malsroos
Eelmiste ürituste tuules on liiga kõrgete maksude vastu protestijad jälle kokku saanud. Täna keskpäeval koguneti Tallinnas Toompeal. Osavõtt on eelmiste üritustega võrreldes siiski märksa leigem.

Kõige rohkem tõmbasid aktsiisiprotestijad endale tähelepanu veebruaris, mil vabariigi aastapäeval üheskool Lätti sõideti, et riigiisadele näidata: meie toome peonapsud Lätist, kuna seal on odavam. Sellest üritusest võttis osa mitu tuhat inimest.

Järgmisel korral avaldati meelt augustis taasiseseisvuspäeval. Paraku oli siis ilm halb ning meeleavaldusüritusele Kuusiku lennuväljale ei kogunenud just liiga palju inimesi. 

Samal teemal

Seekord on osavõtjaid veel vähem. Facebookis on end üritusel osalejaks märkinud vaid 39 inimest. Paljud kurdavad, et keset tööpäeva pole võimalik meelt avaldama tulla, et parkimine on kehvasti korraldatud või aega napib. Kohaletulnud saavad aga tasuta sõõrikuid ja kalja maitsta.

Ürituse korraldaja, Guido Arusoo kirjutas kella kahe paiku Facebookis, et Maksud Paika üritus on edastanud oma eesmärgi meie valitsusele ning kõnevõtud olid targad ja teravad.

"Au ja kiitus kodanikele kes julgesid sõna võtta ja avaldada meelt!
Kahjuks on paljud tööl, kes kardab sellisest asjast osa võtta, keda tööandja ähvardab, kes haigestus ja kes lihtsalt ei viitsinud tulla," loetles Arusoo võimalikke põhjuseid, miks osavõtjate arv nii väike oli.

"Erilised tänud ka AINSALE julgele riigikogulasele Martin Helmele kes rahva seast astus ka lavale "vaba mikrofoni" ajal. Ilm on ilus ja kohaletulnud inimestele igatahes väga aus aplaus minu poolt!"

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee