Koristajad töötasid enne Türgi politsei saabumist meeletu kiirusegaFoto: EPA / Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 16. oktoober 2018 19:29
Türgi välisminister Mevlut Cavusoglu sõnas, et pole Saudi Araabialt Istanbulis asuvast saatkonnast teadmata kadunud ajakirjaniku osas mingit seletust ega infot saanud. Saatkonna läbiotsimisel leiti aga väidetavalt mürgise aine jälgi.

USA välisminister Mike Pompeo sõitis Saudi Araabiasse, et lahendada Washington Posti kolumnisti Jamal Khashoggi mõistatuslikku kadumist selle riigi konsulaadist 2. oktoobril. Ajakirjanik läks sinna kell 13.15, et hankida abiellumiseks vajalikke dokumente. Pompeo esindaja ütles esialgu vaid nii palju, et ministri vestlused kuningas Salmani, kroonprints Mohammed Bin Salmani ja saudi välisministriga olid otsekohesed ja sirgjoonelised.

CNN on väitnud, et saudid võivad tunnistada: Khashoggi suri liiale läinud ülekuulamise ajal. Paraku pole saudid seda tunnistanud. Küll aga andsid Saudi Araabia võimud rahvusvahelise surve all Türgi politseile loa otsida läbi konsulaadi ruumid.

Vahetult enne korravalvurite tulekut marssisid sinna koristajad, kes tegid seal suurpuhastuse. Pärast üheksa tundi kestnud läbiotsimist teatasid anonüümsed allikad ajakirjanikele, et ruumidest leiti mürgijälgi, mida üritati koristuse käigus peita. Istanbulis töötanud saudi konsul lahkus ise Türgist teisipäeval. Otsingud jätkuvad konsuli residentsis.