Maailm

Pantvangidraama Kölni raudteejaamas: ohver taheti põlema panna (9)

Tõnis Erilaid, 16. oktoober 2018 16:00
KÖLNI RAUDTEEJAAMA APTEEK: Politsei jätkas ka eile pantvangidraama toimumispaigaks olnud apteegi uurimist.Foto: AFP/Scanpix
Saksa politsei alustas teisipäeval kriminaalmenetlust, et selgitada, kas esmaspäeval kella 12.45 paiku kohaliku aja järgi Kölni raudteejaamas 14aastast tüdrukut ja kahte naist vigastanud süürlane on seotud mõne terrorirühmitusega. Pantvangidraama pealtnägijail paluti laadida nende tehtud videod ja fotod eriportaali, et uurimist kergendada.

Saksamaal 2021. aastani kehtiva elamisloaga asuv 55aastane süürlane heitis kõigepealt süütepudeli jaama kiirtoidurestorani, kust nähti tüdrukut jalgade põledes välja jooksmas ja apteeki abi järele tormamas. Süütepudelist alguse saanud leekidele reageerisid restorani laes olnud sprinklerid. Kallaletungija haaras restoranist ühe ette sattunud naise pantvangiks kaasa ja läks samuti veepritsemete eest apteeki varju. Hilisematel kõnelustel politsei kriisimeeskonnaga olevat ta nõudnud ühe tuneeslanna vanglast vabastamist ja nimetanud end ISISe liikmeks. Politsei seda siiski ametlikult ei kinnita ning väidab, et mehe võimalikku sidet terroristidega tuleb veel uurida, nagu ka seda, kas tal võis olla kaasosalisi. Ajalehe Bild andmeil olevat süürlane ligi kaks tundi kestnud kõneluste järel oma pantvangi põlevvedelikuga üle valanud ja kavatses just tikku tõmmata, kui politsei eriüksus teda tulistas ja raskelt haavas.

Eile ütles politsei esindaja, et pantvangivõtja on raskes seisus haiglas, kuid loodetavasti õnnestub ta elu päästa. Uurijad avastasid apteegist süürlasel kaasas olnud kleeplindiga kokku seotud gaasi- ja põlevvedeliku pudelid. Leiti ka tema dokumendid ning otsiti läbi tema korter. 

Restoranist viidi haiglasse suitsu sisse hinganud naine ja põletushaavu saanud tüdruk. Nende vigastusi hinnatakse siiski kergeks.

Pantvangidraama tõi kaasa olulist kahju raudteeliiklusele, mis tuli mitmeks tunniks peatada. Kölni raudteejaama aga läbib ööpäevas 1300 rongi, see on Saksa raudtee olulisemaid sõlmpunkte.

Samal teemal

12.04.2019
SURNUD! Kapo sõnul hukkus Eesti esiterrorist konfliktipiirkonnas
23.08.2018
Noaga vehkinud mees tappis Pariisi eeslinnas kaks inimest ja haavas ühte