Meedia

Uuriva ajakirjanduse tippauhinna võitnud Risto Berendson ühineb Õhtulehega (10)

Ohtuleht.ee, 16. oktoober 2018 15:00
Foto: Teet Malsroos
1. jaanuarist hakkab Õhtulehe uurivat toimetust juhtima Risto Berendson.

"Õhtuleht on suutnud viimastel aastatel teha vaieldamatult Eesti kõige lugejasõbralikumat ajakirjandust, tõstes sellega  nn. kollase ajakirjanduse kvalitatiivset latti meie ühiskonnas. Võetud suuna õigsust kinnitab ilmselt ka Eesti ajalehtedest suurim trükinumber. Mul on väga hea meel, et Õhtuleht jätkuvalt panustab oma sisu paremasse kvaliteeti ja ehkki olen ajakirjanduses töötanud juba 25 aastat, olen uue väljakutse asjus koolipoisilikult elevil.

Teades Õhtulehe ambitsioone kasvatada siinses ajakirjanduses jätkuvalt oma tõsiseltvõetavust ja mõju, olin tehtud pakkumisega pikemalt mõtlemata nõus. Hea ajakirjandus peab olema elav ja usun, et üllatame oma lugejaid positiivselt," ütles Risto.

Risto on varem üheksa aastat töötanud Eesti Päevalehes (reporteri ja sporditoimetuse juhatajana) ja toimetanud mitmeid telesaateid, millest edukaim oli neljaosaline ajakirjanduslik uurimus „Teadmata kadunud“.

Postimehes töötas ta 11 aasta jooksu reporteri, uudistetoimetuse juhi ja uuriva toimetuse juhina. Enne Postimehesse asumist jõudis Risto olla spordiajakirjade SportPluss ja Sporditäht peatoimetaja.

2018. aastal võitis Risto ajakirjanike grupi koosseisus uuriva ajakirjanduse Bonnieri preemia Danske panga rahapesu paljastanud lugudega.

Aasta varem jõudis ta samal konkursil kolme nomineeritu hulka artiklitega, mis avalikustasid ärimees Vjatšeslav Leedolt Reformierakonna nimel parvlaevalepingu pikendamiseks nn altkäemaksu "sidrunite" küsimise.

2016. aastal võitis Risto koos Oliver Kundiga Eesti Ajalehtede Liidu parima olemusloo preemia artikliga, mis paljastas, kuidas USA saatkond Eestis julgeolekukaalutlustel salaja inimesi jälgib.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee