Stephen Hawkingi raamatu "Brief Answers to the Big Questions" esitlus Londoni teadusmuuseumis 15. oktoobrilFoto: AFP/Scanpix
Ohtuleht.ee 16. oktoober 2018 11:16
Jumalat ei olegi olemas ning keegi ei juhigi maailma, saab lugeda Stephen Hawkingi 15. oktoobril ilmunus raamatust „Brief Answers to the Big Questions“ ehk „Lühikesed vastused tähtsatele küsimustele“.  Lisaks esseedele ja artiklitele leiduvad teoses vastused kümnele küsimusele, mida füüsikateoreetikult ning kosmoloogilt alatasa küsida armastati.

Tänu Lucy Hawkingi eestvedamisel valminud raamatust saab lugeda näiteks sellestki, et kõrgemal pool eksisteerib intelligentse elu vorme. Väitele järgneb aga hoiatus, et peaksime sellega seoses ettevaatlikud olema.

Ka avaldab teoreetik, et välistada ei saa ajarännakut ning et pole olemas elu pärast surma. 

„Me oleme kõik vabad uskuma seda, mida soovime ning minu nägemuse järgi on lihtsaim seletus, et jumalat pole olemas,“ ütleb Hawking. „Mitte keegi ei loonud universumit ja keegi ei juhi meie saatusi. See juhatas mind sügava mõistmiseni: ilmselt pole olemas ka taevast ja surmajärgset elu. Arvan, et usk teispoolsusesse on lihtsalt soovunelm,“ sõnas ta.

Stephen Hawkingi raamatu "Brief Answers to the Big Questions" esitlus Londoni teadusmuuseumis 15. oktoobril Foto: AFP/Scanpix

Stephen Hawking lahkus meie hulgast käesoleva aasta 14. märtsil, olles 76aastane.

Samal teemal

Kommentaarid  (138)

oooh 17. oktoober 2018 11:41
nüüd läheb autor kirikuvande alla. postuumselt.
hh 17. oktoober 2018 07:03
sa ise oles täiesti olemas, katsu ennast käega kui tahad. Milleks Jumal? Kui sul oleks aju nagu vatitampoon, mis juhib su liikumist, kehalisi vajadusi, esmaseid tegevusi, siis oleks meie elu nagu looduslik valik, lihtne, õnnelik nagu loomadel. vaata lasvõi kassi, koera - kui on söök, liikumisvõimalus, soojus, siis on kõik olemas mis eluks ja õnneks vaja.
Aga see inimese aju! No milleks on vaja sellist kompuutrit meie peades? Sellelga ei saa elada nagu loom, see paneb su mõtlemal ihaldama, ihalema, pettuma, kurvastama... Kuidas siis ellu jääda, et mitte kohe hulluda? Selleks on vaja luua maailmas kord, reeglid, usk, inimväärsed ellujäämise tingimuseed. Kes selle välja mõtles? Kes selle korraldas?
njah 17. oktoober 2018 15:55
Tõepoolest, sellele, kes selle korraldas, oleks tõsiseid küsimusi tehtu eest vastutuse mittevõtmise osas.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS