TERVISELE OHTLIK: Arstid ja teised asjatundjad on juba aastaid rääkinud, et MMS ja DMSO haigusi ei ravi ning võivad lausa tervisele ohtlikud olla. Sellegipoolest neile huvilisi jätkub.Foto: Martin Ahven
Arno Põder 15. oktoober 2018 20:15
Politsei ja prokuratuur ei leidnud pärast põhjalikku uurimist ohtlike ainete imeravimina müümises kuritegu. Viimastel aastatel on Eestis sama probleemiga tegelenud õige mitu ametkonda, aga tulemusi on seni napilt.  

Politsei ja prokuratuur ei leidnud pärast põhjalikku uurimist ohtlike ainete imeravimina müümises kuritegu. Viimastel aastatel on Eestis sama probleemiga tegelenud õige mitu ametkonda, aga tulemusi on seni napilt.  

Terviseameti nõudmisel sulges Facebook hiljuti grupi „MMS ja DMSO Eesti“, kus neid kahte kemikaali propageeriti ja müüdi imerohuna, mis aitab kõikvõimalike tervisehädade vastu – alustades köhast ja nohust ning lõpetades põiekivide ja vähktõvega.

Arstid ja teised asjatundjad on juba aastaid rääkinud, et MMS ja DMSO haigusi ei ravi ning võivad lausa tervisele ohtlikud olla. Sellest hoolimata kuulus kinni pandud gruppi tuhandeid inimesi, kellest paljud otsustasid salapärase nimega aineid iseenda, laste ja lemmikloomade peal katsetada.

Pole ka ime, sest kooli keemiatundides õpitu on enamikul inimestel juba ammu meelest läinud. MMS on tegelikult naatriumkloriti ja sidrunhappe vesilahus, mis sisaldab muu hulgas kloordioksiidi – seda kemikaali kasutatakse näiteks valgendamiseks ja desinfitseerimiseks. Inimestel võib kloordioksiid põhjustada silmade ja hingamisteede ärritust, iiveldust, oksendamist ning kõhulahtisust.

Imerohu levitajatele tõi aga tõsisema jama kaela mitte MMS, vaid hoopis sellega komplektis müüdav aine dimetüülsulfoksiid ehk DMSO. 2015. aastal alustas politsei kriminaalasja „ebaseadusliku majandustegevuse“ tunnustel, sest DMSO kuulub ravimi toimeainete nimekirja ja esialgse info põhjal arvati, et selle müügiks on vaja ravimiameti tegevusluba.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99