Eesti uudised

OHTLIK ÄRI: kolme naise kaubitsemine DMSO lahustiga polnudki kuritegu! (63)

Arno Põder, 15. oktoober 2018 20:15
TERVISELE OHTLIK: Arstid ja teised asjatundjad on juba aastaid rääkinud, et MMS ja DMSO haigusi ei ravi ning võivad lausa tervisele ohtlikud olla. Sellegipoolest neile huvilisi jätkub.Foto: Martin Ahven

Politsei ja prokuratuur ei leidnud pärast põhjalikku uurimist ohtlike ainete imeravimina müümises kuritegu. Viimastel aastatel on Eestis sama probleemiga tegelenud õige mitu ametkonda, aga tulemusi on seni napilt.  

Terviseameti nõudmisel sulges Facebook hiljuti grupi „MMS ja DMSO Eesti“, kus neid kahte kemikaali propageeriti ja müüdi imerohuna, mis aitab kõikvõimalike tervisehädade vastu – alustades köhast ja nohust ning lõpetades põiekivide ja vähktõvega.

Arstid ja teised asjatundjad on juba aastaid rääkinud, et MMS ja DMSO haigusi ei ravi ning võivad lausa tervisele ohtlikud olla. Sellest hoolimata kuulus kinni pandud gruppi tuhandeid inimesi, kellest paljud otsustasid salapärase nimega aineid iseenda, laste ja lemmikloomade peal katsetada.

Pole ka ime, sest kooli keemiatundides õpitu on enamikul inimestel juba ammu meelest läinud. MMS on tegelikult naatriumkloriti ja sidrunhappe vesilahus, mis sisaldab muu hulgas kloordioksiidi – seda kemikaali kasutatakse näiteks valgendamiseks ja desinfitseerimiseks. Inimestel võib kloordioksiid põhjustada silmade ja hingamisteede ärritust, iiveldust, oksendamist ning kõhulahtisust.

Imerohu levitajatele tõi aga tõsisema jama kaela mitte MMS, vaid hoopis sellega komplektis müüdav aine dimetüülsulfoksiid ehk DMSO. 2015. aastal alustas politsei kriminaalasja „ebaseadusliku majandustegevuse“ tunnustel, sest DMSO kuulub ravimi toimeainete nimekirja ja esialgse info põhjal arvati, et selle müügiks on vaja ravimiameti tegevusluba.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

05.11.2018
„IMEARST“ TOHTERDAS RINNAVÄHKI SÖÖGISOODAGA: ohver maksis petisele kopsakaid summasid
30.10.2018
JÄRGMINE EDUSAMM: Karmen Jolleri abil muutus MMSi ostmine Eestis veelgi tülikamaks
18.10.2018
VIDEO | Tervisekaitseametnik: õnneks on inimesed hakanud mõistma, et MMS kahjustab tervist
12.10.2018
Tiina Tuum | Meie igapäevast esoteerikat anna meile tänapäev!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee