Krimi

MAFFIASAAGA KOHTUS: heksagrammiga kullast mansetinööbid ja lipsunõel jäävad aresti alla (16)

Arno Põder, 15. oktoober 2018, 18:22
Pavel GammerFoto: Pavel Gammeri blogi

Kuritegeliku ühenduse loomises kahtlustatav ärimees Pavel Gammer (54) taotles kohtult kuldesemete tagastamist, mida ta enda sõnul vajab usuliste kombetalituste täitmiseks. Kohtunik Julia Katškovskaja aga leidis, et tõsiusklik juut saab hakkama ka ilma nipsasjadeta.

Keskkriminaalpolitsei avastas Gammeri sissetulekuid ja väljaminekuid võrreldes, et aastail 2011–2018 on ta saanud kolm miljonit eurot teadmata päritoluga vara. Kuna ärimeest kahtlustatakse muu hulgas majanduskuritegude ja väljapressimisega tegelenud kuritegeliku rühmituse juhtimises, siis võib tegu olla ka kriminaalse tuluga.

Seetõttu on kohus Gammeri kuritegeliku rikastumise vältimiseks arestinud kokku 2,3 miljoni euro väärtuses vara, mida tema süüdimõistmise korral ähvardab konfiskeerimine.

Esmaspäeval arutas Tallinna ringkonnakohus Gammeri vallasvara saatust: politsei võttis talt ära muu hulgas relvi, alkoholi, eri valuutades sularaha ja kuldehteid. Gammeri kaitsja Raivo Laus taotles kohtult vara aresti alt vabastamist – tema klient olevat kogu elu tööd teinud ja raha teeninud, kuid ei saa vara legaalse päritolu kohta hetkel tõendeid esitada, sest viibib juba mitmendat kuud vahi all.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

3. oktoober 2018, 12:15
Vahi all viibiv ärimees Hubert Hirv kukkus rikaste edetabelis 34 kohta
19. september 2018, 08:00
Advokaat: Pavel Gammer tunneb ennast nagu juudid koonduslaagris
16. august 2018, 07:05
Hubert Hirv jääb sügiseni vahi alla  
15. märts 2018, 13:51
TÄIENDATUD: Gammeri ja Hirve „parem käsi” pakkus vabaduse eest kopsakat kautsjonit

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee