Eesti uudised

Rukki kanali tänavused hooldussüvendustööd kuulutati lõppenuks (1)

Toimetas Maarit Stepanov, 15. oktoober 2018 16:24
Süvendustöid teinud laev "Margrethe Fighter"Foto: Veeteede amet
Rukki kanali hooldussüvendustööde tulemusena saavutati kanalis planeeritud sügavus 5,2 meetrit Amsterdami nulli järgi, teatas veeteede amet.

Rukki kanali hooldussüvendustööde hanke võitnud Insenerehituse AS on tänaseks täitnud kõik lepingutingimused. Veeteede amet võttis töö vastu ning kuulutas kanali tänavused hooldussüvendustööd lõppenuks.

Samal teemal

Veeteede Ameti hüdrograafia ja navigatsioonimärgistuse teenistuse juhataja Kaidi Katuse sõnul kulgesid 24. augustil alanud tööd plaanipäraselt hoolimata sellest, et töid raskendasid keerulised ilmastikuolud. "Väinameres puhuvad tuuled mõjutasid töö tingimusi nii Rukki kanalis, teekonnal kaadamisalale kui ka Vormsi lõuna kaadamisalal. Töö tegemine oli raskendatud ka seetõttu, et seda sai teha vaid öösiti ja limiteeritud ajavahemikus, mistõttu mängis ilmastikufaktor veel erilist rolli," kommenteeris Katus.

Vaatamata keerulistele oludele, suutis Katuse sõnul Taani lipu all sõitva süvenduslaeva Margrethe Fighter meeskond süvendamisega õigeks ajaks lõpule jõuda, mis lubab parvlaevaliiklusel mandri ja Hiiumaa vahel toimida ka madala veetaseme korral.

Rukki kanali sügavust mõõdistatakse regulaarselt. Järgmised Rukki kanali hooldussüvendustööd on plaanis teha kahe aasta pärast. 

Samal teemal

16.08.2018
TV3 VIDEO | Rukki kanali süvendamine käib öistel tundidel täistuuridel
24.07.2018
Viimaks algasid Rukki kanali süvendustööd
03.07.2018
Rukki kanali süvendustöödega alustatakse augusti lõpus
30.03.2018
Kadri Simson riigikogus: hakkame Rukkirahu kanalit regulaarselt süvendama