Foto: Robin Roots
Õhtuleht 15. oktoober 2018 14:54
Laupäeva õhtul leidsid vanemad Kakumäe kodust oma nelja- ja seitsmeaastase lapse surnukehad – laste surma põhjust ei ole veel ametlikult kinnitatud.

- Laupäeva õhtul kell 18.20 reageerisid päästjad väljakutsele – Tallinnast Kakumäe kodust leiti seitsme- ja nelja-aastase tüdruku gaasimürgituse kahtlusega surnukehad.

- Kiirabi toimetas hukkunud laste vanemad ning pere kolmanda lapse, kõigest kaheaastase poisi, haiglasse. Laps on senini raskes seisus haiglas, vanemad pääsesid pärast läbivaatust koju.

Foto: Robin Roots

- Vingugaasiandurit majas ei olnud, ent praegu kehtiva seaduse järgi pole see ka nõutav – vingugaasiandur peab olema paigaldatud vaid siis, kui gaasiseade asub eluruumis.

- Gaasileke leiti hoonesse siseneva peatoru juures, hoones gaasileket ei tuvastatud. Pärast õnnetust mõõdetud gaasirõhk oli normaalne.

- Lekkeid leiti ka teistes majades. Päästeamet tegi igaks juhuks mõõtmisi ka piirkonna teistes hoonetes ja kokku tuvastati lekkeid kuni viies majas. Päästeamet sulges piirkonnas gaasikraani, et tagada elanike ohutus.

Foto: Robin Roots

- Politsei on juhtunu uurimiseks käivitanud kriminaalmenetluse ning järelevalvemeneltust alustas ka gaasiohutuse eest vastutav Tehnilise Järelevalve Amet.

- Gaasiga seotud õnnetusjuhtumid on viimastel aastatel oluliselt sagenenud. Antud juhtum on erakordne, kuna kõnesaluse hoone ehitust alustati 2005. aastal. Seega ei ole tegemist vananenud seadmetega.

- Käesoleval aastal (kuni 14.10) on päästeamet reageerinud 356 gaasiga seotud sündmusele. Gaasipaigaldisest põhjustatud õnnetuste tõttu on surnud neli inimest.

Samal teemal

Kommentaarid  (36)

seadus 15. oktoober 2018 20:08
on tehtud mugavaks gaasifirmadele, kes vastutavad majani viiva toru eest - väljas ei ole keegi veel gaasimürgitust saanud ja suuri plahvatusi ei ole ka justkui toimunud, aga kõige ohtlikum tsoon on jäetud isetegevuseks ja vabaks vastutusest.
Peter 15. oktoober 2018 18:51
Lapsed olid üksi kodus??
tiia 15. oktoober 2018 19:19
Ei olnud. Vanemad olid ka, vanemad helistasidki Päästeametile. Kurb õnnetus.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS