Eesti uudised

Traagiline õnnetus Kakumäel: mis põhjustas kahe väikese tüdruku surma oma kodus?  (36)

Õhtuleht, 15. oktoober 2018 14:54
Foto: Robin Roots
Laupäeva õhtul leidsid vanemad Kakumäe kodust oma nelja- ja seitsmeaastase lapse surnukehad – laste surma põhjust ei ole veel ametlikult kinnitatud.

- Laupäeva õhtul kell 18.20 reageerisid päästjad väljakutsele – Tallinnast Kakumäe kodust leiti seitsme- ja nelja-aastase tüdruku gaasimürgituse kahtlusega surnukehad.

- Kiirabi toimetas hukkunud laste vanemad ning pere kolmanda lapse, kõigest kaheaastase poisi, haiglasse. Laps on senini raskes seisus haiglas, vanemad pääsesid pärast läbivaatust koju.

Foto: Robin Roots

- Vingugaasiandurit majas ei olnud, ent praegu kehtiva seaduse järgi pole see ka nõutav – vingugaasiandur peab olema paigaldatud vaid siis, kui gaasiseade asub eluruumis.

- Gaasileke leiti hoonesse siseneva peatoru juures, hoones gaasileket ei tuvastatud. Pärast õnnetust mõõdetud gaasirõhk oli normaalne.

- Lekkeid leiti ka teistes majades. Päästeamet tegi igaks juhuks mõõtmisi ka piirkonna teistes hoonetes ja kokku tuvastati lekkeid kuni viies majas. Päästeamet sulges piirkonnas gaasikraani, et tagada elanike ohutus.

Foto: Robin Roots

- Politsei on juhtunu uurimiseks käivitanud kriminaalmenetluse ning järelevalvemeneltust alustas ka gaasiohutuse eest vastutav Tehnilise Järelevalve Amet.

- Gaasiga seotud õnnetusjuhtumid on viimastel aastatel oluliselt sagenenud. Antud juhtum on erakordne, kuna kõnesaluse hoone ehitust alustati 2005. aastal. Seega ei ole tegemist vananenud seadmetega.

- Käesoleval aastal (kuni 14.10) on päästeamet reageerinud 356 gaasiga seotud sündmusele. Gaasipaigaldisest põhjustatud õnnetuste tõttu on surnud neli inimest.

Samal teemal

01.11.2019
Kakumäe gaasiõnnetuses kolm last kaotanud isa mõisteti süüdi
14.10.2019
Selgus käes: kolm last hukutanud Kakumäe gaasiõnnetuse põhjustas isa teadmatus
05.11.2018
JÄLLE GAAS: Tartus viidi mitu inimest mürgistusega haiglasse
18.10.2018
EKSPERTIIS: kolme lapse surma Kakumäel põhjustas vingugaas

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee