Poliitika

Sahinad: millised riigikogu saadikud otsivad endale uut koduerakonda? (11)

Marvel Riik, 15. oktoober 2018 21:45
UUTE VALIMISTE OOTEL: Kuna järgmised riigikogu valimised toimuvad vaid mõne kuu pärast, 3. märtsil 2019. aastal, on käes poliitiliselt tuline aeg.Foto: Martin Ahven

Enne riigikogu valimisi on tavapärane poliitiline nähtus, kus mõned saadikud käivad ringi ja otsivad endale soodsamaid võimalusi, et uuesti äravalituks osutuda. Üheks selliseks meetmeks on koduerakonna hülgamine ja liitumine poliitilise rivaaliga. Õhtuleht uuris, millised jutud Toompea koridorides levivad ja kui palju neis tõetera on.

Piisas peaminister Jüri Ratasel septembri alguses Vikerraadio saates „Stuudios on peaminister“ kaljukindlalt öelda, et riigikogus on olemas kindel toetus praegusele valitsusele, kui see kohe murenema hakkas.

Enne saadet olid nii-öelda aknaaluste saadikute hulka liikunud Urve Palo sotsidest ja Olga Ivanova Keskerakonnast, mis kahandas koalitsiooni saadikute arvu riigikogus napile ülekaalule ehk 52-le. Loetud päevad pärast Ratase raadiost öeldut, teatas kolm aastat Keskerakonna rohelist särki kandnud Peeter Ernits, et liitub EKREga.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

14.10.2018
Uued tuuled: Keskerakond heidab kriminaalkorras karistatu edaspidi automaatselt välja
13.10.2018
Kindel liider: Ratas valiti ligemale tuhande häälega tagasi erakonna esimeheks
13.10.2018
Ratas Keskerakonna kongressil: vajame valimisvõitu, et välistada Reformierakonna ja EKRE valitsus

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee