Eesti uudised

GAASIÕNNETUSED LÄBI AEGADE: gaasiboilerid ja -küte on läbi aastate ohtlikuks nuhtluseks olnud (34)

Toimetas Silja Ratt, 14. oktoober 2018 12:39
Gaasipliit ja gaasiboiler võivad üsna ohtlikuks osutadaFoto: Teet Malsroos
Gaasimürgitused ei ole Eestis kahjuks väga harvad külalised. Läbi aastate on gaasiõnnetustes sagedasteks osalistes gaasiboilerid ja gaasipliidid.

2009. aasta oktoobris päästis Tallinna kiirabi naise, kes arvatavasti sai vannis gaasimürgituse. Korteris oli gaasküte ja gaasiboiler. 

Samal teemal

2011. aasta märtsis leiti Tartumaal Peipsi järve ääres autost kahe Läti kalamehe surnukehad, politsei hinnangul sai meestele saatuslikuks lahti unustatud gaasipõleti ventiil.

2014. aasta juunis juhtus Haapsalu õmblusvabrikus õnnetus, kui gaasiballooni augud puurinud töömees tekitas mürgituse seitsmele inimesele, kes haiglasse pöördusid. Tehasest evakueeriti üle 30 inimese.

2016. aasta jaanuaris sai Tallinnas Erika tänaval gaasimürgituse 11-aastane poiss, kes oli parajasti duši all. Poiss suri. 2016. aasta märtsikuus sai samas majas elav kuueaastane laps oma korteri vannitoas gaasimürgituse. Vanemad leidsid oma kuueaastase poja vannis teadvuseta lebamas pühapäeval kella kümne paiku õhtul. Kohe kutsuti kiirabi, kes viis raskes seisus lapse haiglasse, kus ta suri.

Sama aasta märtsis kaotas gaasiõnnetuse tõttu Narvas Võidu tänaval elu 15-aastane tüdruk, kelle vanemad leidsid vannitoapõrandalt lapse elutu keha.

2016. aasta maikuus teatati Põhja päästekeskusele, et Põhja-Tallinnas Kopli tänaval on kortermaja ühes korteris hakanud tavapärase õhtuse vanniskäigu ajal halb 1,8-aastasel ja 4,7-aastasel lapsel. Väiksem laps hakkas suisa teadvust kaotama. Korteris kasutati vannivee soojendamiseks gaasiveesoojendit.

Gaasiboiler Foto: Robin Roots

2017. aasta veebruaris viis Tallinna kiirabi haiglasse nädalavanuse poisi, kes oli gaasimürgistuse saanud. Õnnetus juhtus ühes. Kiisa tänava majas.

2017. aasta oktoobri lõpus teatati, et Tallinnas Energia tänaval on kortermaja ühes teise korruse korteris hakanud gaasikatla kütmise tagajärjel halb üheaastasel poisi, 14-aastasel neiul ning 37-aastasel pereemal. Kõik vingumürgituse saanud kannatanud toimetati kiirabi poolt haiglasse. Päästjad tuulutasid ruumid.

Käesoleva aasta märtsis leiti Kohtla-Järvel kaks ilmselt gaasilekke tõttu hukkunud inimest. Üks inimene viidi haiglasse, tervisekahjustusi sai veel mitu majaelanikku, nende seas 20-aastane Jekaterina ja 22-aastane Ilja.

Samal teemal

05.11.2018
JÄLLE GAAS: Tartus viidi mitu inimest mürgistusega haiglasse
24.10.2018
JÄRJEKORDNE VINGUMÜRGITUS: Narvas gaasiboileriga korteris kaotas teadvuse 14-aastane poiss
15.10.2018
PÄÄSTEAMETI PÕHJALIK ÜLEVAADE: mis on vingugaas ja kuidas sellest hoiduda
14.10.2018
TJA: Kahe lapse surmaga lõppenud õnnetuse võis põhjustada vingugaas