Galeriid

FOTOD SÜNDMUSKOHALT | Kakumäel suri kaks last gaasimürgitusse, päästjad kontrollivad sama trassiga ühendatud maju 

Ohtuleht.ee, 13. oktoober 2018 23:30
Foto: Robin Roots
Laupäeva õhtupoolikul leiti Tallinnas Kakumäe elamurajoonis asuvast eramajast nelja- ja seitsmeaastase lapse surnukehad. Esialgsetel andmetel on tegu gaasilekkega ning laste surma põhjustas gaasimürgistus.

Kuigi õnnetus juhtus kella kuue paiku õhtul, on tänav veel õhtul kella 23.30 paiku päästeameti sõidukid blokeerinud. Teele tõmmati ette politsei lint. Kohalikud elanikud kogunevad tänavale, et päästjatega aru pidada ja saada vastus küsimusele, kas ka nende kodus võib gaas lekkida.

Samal teemal

"Naabruskonnas on vaikne, päästjad kõnnivad ringi. Keegi midagi ei räägi. Aga näod ütlevad, et traagika. Kurbus on suur," lausub sündmuspaigal viibiv kodanik.

Väljakutsele reageerisid politsei, kiirabi ja päästjad. Kiirabi toimetas samast majast haiglasse tervisekontrolli kaheaastase lapse ning laste vanemad. Hetkel on teada, et sama ridaelamu teises pooles oli samuti gaasileke, seal viibinud inimesed õnneks viga ei saanud. Päästjad kontrollivad sama gaasitrassiga ühendatud maju veendumaks, et ühegi teise maja elanikud ei ole ohus. Konkreetne gaasitrass varustas kolme tänavat, kus praeguseks on tuvastatud gaasileke kokku 12 majas. Päästjad on nende elanikega kontakti saanud ja nende majade elanikud viga saanud ei ole. Kõnealuste tänavate gaasikraanid on hetkel kinni keeratud ja päästjad jätkavad kontrolli majades. Juhtum on päästjate sõnul erandlik.

Kiirabi töötajate sõnul võib gaas inimesele mõju avaldada 15 minutiga, aga ka tunniga.

Pühapäeva hommikuse seisuga pole veel selgunud, miks gaasileke tekkis.

 

Samal teemal

14.09.2018
TJA: Kahe lapse surmaga lõppenud õnnetuse võis põhjustada vingugaas
14.09.2018
GAASIÕNNETUSED LÄBI AEGADE: gaasiboilerid ja -küte on läbi aastate ohtlikuks nuhtluseks olnud
14.09.2018
Anvelt hoiatas ametkondi juba septembris, et gaasiohutusega on asi halb
14.09.2018
FOTOD | Haabersti piirkonda varustava gaasiettevõtte sõnul on nende süsteemidega kõik korras, viga pidi olema muus