Krimi

Haabersti eramajast leiti kahe lapse gaasimürgistuse kahtlusega surnukehad 

Ohtuleht.ee, 13. oktoober 2018, 22:25
Foto: Robin Roots
Häirekeskus sai laupäeva õhtupoolikul teate, et Tallinna Kakumäe elamurajoonis leiti eramajast nelja- ja seitsmeaastase lapse surnukehad. Esialgsetel andmetel on tegu gaasilekkega ning laste surma põhjustas gaasimürgistus.

Väljakutsele reageerisid politsei, kiirabi ja päästjad. Kiirabi viis samast majast haiglasse tervisekontrolli ka kaheaastase lapse ning laste vanemad. Hetkel on teada, et sama ridaelamu teises pooles oli samuti gaasileke, seal viibinud inimesed õnneks viga ei saanud.

Samal teemal

Päästjad kontrollisid sama gaasitrassiga ühendatud maju veendumaks, et ühegi teise maja elanikud ei ole ohus. Konkreetne gaasitrass varustas kolme tänavat, kus gaasileke tuvastati kokku 12 majas.

Päästjad on nende elanikega kontakti saanud ja nende majade elanikud viga saanud ei ole. Kõnealuste tänavate gaasikraanid on kinni keeratud ja päästjad jätkavad kontrolli majades.

„Sündmuskohal teevad tööd politseinikud, eksperdid ja päästetöötajad, et välja selgitada kõik juhtunuga seotud asjaolud. Avaldan kõikide ametkondade nimel sügavat kaastunnet hukkunud laste vanematele ja lähedastele,“ sõnas Põhja prefektuuri operatiivjuht Valter Pärn laupäeva õhtul. Ta lisas, et gaasilekke põhjuste välja selgitamiseks alustati uurimine, mida viib läbi Põhja prefektuuri kriminaalbüroo lastekaitse grupp ning juhib Põhja ringkonnaprokuratuur.

Põhja ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Andra Sild lisas, et kõik traagilise sündmuse asjaolud selgitatakse välja uurimises. „Esialgse info pinnalt on alust arvata, et kriminaalmenetlus keskendub eelkõige sellele, kas majja paigaldatud gaasisüsteem ja selle kontroll vastas kõigile nõuetele.“

Päästeamet tuletab meelde, et gaasiseadmeid tuleb kontrollida ja hooldada vähemalt kord aastas. Gaasilekke ilmnemisel tuleks avada koheselt uksed ja aknad ning kutsuda kohale vastav tehniline abi lekke asukoha tuvastamiseks. Gaasimürgistuse Sümptomite jätkumisel või terviseseisundi halvenemisel tuleks kutsuda kiirabi.

Gaasimürgistuse sümptomid on:

  • Oksendamine
  • Pearinglus
  • Peavalu
  • Topeltnägemine
  • Uimasus

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee