Poliitika

Kaja Kallas: minus süveneb arusaam, et Eesti ei saa Ratase juhtimisel edasi liikuda (221)

Ohtuleht.ee, 13. oktoober 2018 20:34
Kaja Kallas.Foto: Robin Roots
Reformierakonna esinaine Kaja Kallas kirjutab enda kommentaaris peaministri Jüri Ratase erakonna kongressi kõne peale, et temas süveneb arusaam, et praeguse valitsusjuhiga ei saa Eesti edasi liikuda. „Kui mujal maailmas katsetatakse isejuhtivaid autosid, siis paistab, et Eestis oleme viimased kaks aastat katsetanud isejuhtivat valitsust, kes liigub inertsist ja ise midagi ei tee,“ kirjutab Kallas.

„Keskerakonna valitsuse kaks ainsat saavutust – keeruline maksureform ja aktsiisipoliitika – on mõlemad teinud elu Eestis halvemaks. Kui Jüri Ratas väidab, et inimesed saavad tänu tema maksureformile rohkem raha kätte, siis maksuameti numbrite järgi on üle 400 000 neist jätnud selle raha riigi kätte, sest kardavad, et peavad muidu juurde maksma. Samuti on maksureform pannud vohama ümbrikupalgad ja varimajanduse. Ning kuigi Keskerakond lubas ka eelmistel Riigikogu valimistel erakorralist pensionitõusu, siis tegelikult sai neist esimene valitsus, kes läks pensionäride sissetuleku kallale, kehtestades töötavatele pensionäridele kõrgemad maksud. Keskklass tegelikult kannatab selle reformi tõttu. Aga toimiv ühiskond tugineb tugevale keskklassile. Kohtusin hiljuti päästjatega, kes ütlesid, et kui nad teevad peale päästja ameti veel mõnda tööd, siis valitsus võtab tänu kõrgematele maksudele ja hinnatõusule selle raha ära. Õpetajad, päästjad, meditsiinitöötajad – kõik nad on need „jõukas vähemus“, kellelt Keskerakonna maksureform raha ära võtab ja kelle eest Reformierakond neil valimistel tahab seista.

Seda, et aktsiisipoliitika suretab välja Lõuna-Eesti maapoed ja turismi ning jätab Eesti eelarvesse ainuüksi sel aastal laekumata 216 miljonit eurot aktsiisitulu ja käibemaksu, tunnistavad täna kõik valitsuspartnerid. Ometi ei tehta selle vea parandamiseks midagi peale selle, et näidatakse näpuga eelmise valitsusjuhi peale, kelle ajal aktsiisilaekumised kasvasid. Õnneks rauges selle valitsuse koostöötahe enne, kui enamik kavandatud kuuest uuest maksust suudeti ellu viia.“

Samal teemal

13.09.2018
Kindel liider: Ratas valiti ligemale tuhande häälega tagasi erakonna esimeheks
13.09.2018
Urmas Paet: ma ei mõista, miks peaminister rõhub vastandumisele ja inimesi valelikult hirmutab
13.09.2018
Ratas Keskerakonna kongressil: vajame valimisvõitu, et välistada Reformierakonna ja EKRE valitsus

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee