Poliitika

Ratas Keskerakonna kongressil: vajame valimisvõitu, et välistada Reformierakonna ja EKRE valitsus (270)

Ohtuleht.ee, 13. oktoober 2018 16:26
Jüri Ratas.Foto: Aldo Luud
Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles erakonna kongressil, et erakond tahab veenvat valimisvõitu, et jätkata tugeva keskklassiga riigi ehitamist.

Ratas sõnas, et riiki, kus nii tööealised kui ka eakad on kindlad oma igapäevase toimetuleku osas, kus hea haridus, õigeaegne ja kvaliteetne tervishoiuteenus ning kõigiks elulisteks vajadusteks piisav pension on kättesaadavad hüved, ei ehita paari aastaga. „Selleks ei piisa 25st kohast parlamendis. Me vajame veenvat valimisvõitu!“ rõhutas Ratas.

Keskerakonna esimees selgitas, et valimiste võitu on vaja selleks, et välistada Reformierakonna ja EKRE äärmusparempoolse valitsuse loomine. „See ei teeniks õiglase Eesti ega enamuse Eestimaa elanike huve. Õiglane riik austab kõiki oma inimesi, mitte ei vastanda kogukondi küüniliselt häälte nimel. Meie sõnum on lihtne ja selge – kõik 1,3 miljonit on meie inimesed. Keskerakond ei jäta mitte kedagi maha!“ kinnitas peaminister.

Ta tõdes, et väljakutse saab olema raske, aga kui Eesti kaldub taas paremale, süveneb ebavõrdsus veelgi ning oleme jätkuvalt riik, kus vähesed on jõukad, liiga paljud on vaesed ning keskklass ei suuda oma õiguste eest seista.

Ratas peatus ka poliitilisel kultuuril, mis peab tema sõnul olema tasemel, kus poliitik, kes õhutab kasutama vägivalda, mõnitab või alandab oma oponente, käitub matslikult ja ebaviisakalt, saadetakse ametikaaslaste ja kogu ühiskonna poolt pingile jalga puhkama. „Sama kehtib ka ebaausate kavatsustega poliitikasse tulnute suhtes. Eesti Keskerakonnas valitseb nulltolerants korruptsioonile,“ ütles erakonna esimees.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee