Eesti uudised

ERMi endine näitusemaja on kolmandat talve peremeheta

Punnseis: majal on ostasoovijad, aga riik hoiab seda tühjalt enda käes (19)

Asso Ladva, 12. oktoober 2018 21:30
ÜKS MAJA, MITU TAHTJAT: Riik pole siiani suutnud otsustada, kuidas ja kellele endine ERMi näitusemaja anda või müüa.Foto: Aldo Luud

„Vastupidiselt vabariigi valitsusele peab Tartu linnavalitsus otsuseid langetama,“ ei koonerda Tartu linnapea Urmas Klaas kurja sõnaga valitsuse aadressil, kes pole juba kaks aastat suutnud otsustada, kes peaks saama Tartus Kuperjanovi tänaval asuva Eesti Rahva Muuseumi endise näitusemaja omanikuks.

Hoonel on kaks omanikukandidaati – Tartu ning korporatsiooni Sakala vilistlaskogu. Tartu linnavalitsus koliks sellesse majja mõned linna tiiva all tegutsevad asutused ja ühingud, millest mõned toimetavad üpris nadides tingimustes. Sakala ajend osta Kuperjanovi tänaval asuv endine Eesti Rahva Muuseumi (ERM) näitusemaja, mis on vanemate tartlaste seas tuntud ka kui raudteelaste klubi, on igati mõistetav. See asub kohe Sakala maja kõrval ning akadeemiline organisatsioon soovib, et sealne piirkond jääks tervikuna avalikku kasutusse ja naabrusse ei kerkiks järjekordset kortermaja.

„Tegin ettepaneku, et tekkinud olukorra lahendamiseks püüaksid osapooled jõuda omavahel kompromisslahenduse või kokkuleppeni, kuid kahjuks ei ole osapoolte suhtlus andnud tulemusi,“ jääb riigihalduse minister Janek Mäggi kõigutamatuks.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

23.10.2018
Ekspert vastab: millal tabab meid järgmine kinnisvarakrahh
24.09.2018
KINDEL VÄRK! Metallica annabki järgmisel suvel ERM-i õuel kontserdi
30.08.2018
Eesti sajandi lood kohtuvad Tartus
21.06.2018
GALERII | Näitus tänaval: ERMi juurde viivat tänavat ehivad moefotod

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee