Eesti uudised

NIMI RIKUB PÄTTI? Riik kiirustab varjama kurjategijate nimesid (39)

Juhan Haravee, 12. oktoober 2018, 20:30
NIMI PEITU: Varem kustutati süüdistatava nimi kohtu veebilehel avaldatud kohtulahendist pärast seda, kui ta oli karistuse ära kandnud. Justiitsministeeriumil on aga nüüd uued plaanid, nii et kurjategija võib istuda veel vanglaski, kui tema nimi juba avalikkuse eest kohtulahendist peidetakse. Vida Press
Eestit ootab ees tulevik, kus trellide taha pistetud mõrtsuka nimi kaob kohtulahendite veebilehelt veel enne seda, kui ta vabadusse pääseb. Rahalise karistuse puhul muutub asi täiesti pentsikuks: süüdi mõistetud inimese nimi võib kaduda lahendist juba enne, kui ta on raha riigile ära maksnud. Justiitsministeerium toetab seadusemuudatust, mis just sinnapoole tüüribki.

Justiitsminister Urmas Reinsalu saatis neljapäeval riigikogu põhiseaduskomisjonile isikuandmete kaitse seaduse ja selle rakendusseaduse eelnõude muudatusettepanekud, millega loobutakse kohtuistungi andmetes süüdistatava nime avaldamise keelust ja füüsilise isiku väärteokaristuste avaldamise piirangust. Siiski võib justiitsministeeriumi toetuse saanud muudatus kaasa tuua olukorra, kus vangi mõistetud mõrvari nimi võib kohtulahendite veebilehelt kaduda veel enne, kui ta vabadusse pääseb. 

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

39 KOMMENTAARI

e
elektritsaabtasuta 13. oktoober 2018, 23:19
Eesti riik esmalt organiseeris kuritegevuse ja siis madala elatustaseme seaduste abil.
m
Mode jaoks ilma nimedeta. 13. oktoober 2018, 12:35
Näeme ju iga päev lehtedes riiklike kurjategijate fotosid! Valitsus koos Riigikoguga. Ainult, et nüüd, moodsal ajal kutsutakse neid auväärt äritegelasteks.
Loe kõiki (39)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee