2
fotot
Pastor Andrew Brunson (keskel, prillidega), saabub vastu ööd Izmiri linna kohtumajja (AP/Scanpix)

Türgi kohus Izmiri linnas otsustas reedel vabastada pastor Andrew Brunsoni, keda süüdistas terroristlikes kontaktides ja spionaažis, vahendab BBC.

Brunsonit süüdistati spionaažis ja seotuses Kurdistani Töölispartei Fethullah Güleniga - vaimulikuga, keda Ankara peab 2016. aasta ebaõnnestunud riigpöördekatse korraldajaks ning kes viibib USAs paguluses. Kurdi partei on Türgi võimude silmis terroriorganisatsioon.

Võimalik, et Türgi üritaski üht vaimulikku teise vastu, Brunsonit Güleni vastu, välja vahetada. Brunsoni vangistus pingestas kahe riigi vahelisi suhteid varasemast veelgi enam.

Pastor Brunson on juba kaks aastat Türgi vanglas veetnud ning ehkki talle määrati kohtus kolmeaastane karistus, otsustas kohus, et senine vangistus on piisav ja lubab tal kodumaale naasta. Viimased kaks kuud veetis Brunson juba koduarestis. Tema vastu esitatud süüdistusi Brunson eitas.

Õnnetu saatusega pastor on koos naise ja kolme lapsega Türgis elanud juba tükk aega ning juhtis kuni vahistamiseni tagasihoidlikku, umbes kahe tosina järgijaga kirikut Izmiris.

Pastor Brunson (keskel, tõstetud käega) (Reuters/Scanpix)

Jaga artiklit

1 kommentaar

J
Jah  /   17:31, 12. okt 2018
piima peab ju ka keegi pastoriseerima.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis